acem2019delhi.com

Kırık Kalpler Müzesi

Responsive image
Ufacık da olsa, aşkın pırıltısını yakalamış ve yok olup gidişine tanıklık etmiş herkes için.2010 yılında, ilişkileri bittikten sonra dahi anısını yaşatmak isteyen ve bir zamanlar anlam ifade eden eşyaları atmaya eli gitmeyen iki eski âşık tarafından kurulan Kırık Kalpler Müzesi, binlerce isimsiz başvuru alıyor. Binlerce obje arkasındaki hikâyeyi anlatan kısa ve öz notlarla müzeye bağışlanıyor. Geçmişin yükünden kurtulmak isteyen, erken kaybettiği annesinden yadigâr hiç giyilmemiş ayakkabıyı ne yapacağını bilemeyen bir evlat da, evli bir adamla aşkını kimseye anlatamamış bir kadın da, bebekken ailesinin terk ettiği bir genç de aynı müzede buluşuyor. Aşkın sınırsızlığı; çocukluk aşkından bir kartpostalda, eski sevgilinin eşyalarını kırıp dökmek için kullanılmış bir baltada, istenmese de aşk uğruna taktırılmış ve bitişinde özüne dönmek için çıkartılmış iki göğüs implantında, bir hafta sonu kaçamağından arta kalan bir bilette ya da erken kaybedilmiş bir eşin küllerinde kendini gösteriyor. Aşkın yeni tanımlara kavuştuğu bu müzede duygular adlı sınırsız bir ülkenin vatandaşları haline gelen, kayıplarıyla kendini tanımlamaktan arınmak için bir arada bulunan insanlar bazen iki satır, bazen iki sayfayla ifade ettiği yüklerinden kurtuluyor. Burası bir nevi eski aşklar mezarlığı, kırık kalpler müzesi.Müzeye bağışlanan bu paha biçilemez objelerden belki de en kalbe dokunan hikâyelere sahip olanları seçen küratörler, hiç tanımadığımız ama aslında belki aynı hisleri paylaştığımız insanların hayatlarına, kalp kırıklarına bir kapı aralıyor, kıtalar ve insanlar arasındaki derin bağların izini sürüyor. 
YAYIN TARİHİ:
2020-02-04
DOSYA BOYUTU:
10,59
ISBN:
6051869643
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Olinka Vistica
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kırık Kalpler Müzesi PDF

Kırık Kalpler Müzesi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Olinka Vistica. Okuyabilirsin Kırık Kalpler Müzesi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... İstinye Park'ta görülmeye değer "Kırık Kalpler Müzesi" nin ... Kırık Kalpler Müzesi - Ayı Sözlük - Tüm Renkler Bir Arada! ... ... Kırık Kalpler Müzesi Tarih: 1 Şubat - 14 Şubat Tel: 0212 345 6245 Adres: İstinye Park İstinye Bayırı Cad. Hüzünle son bulan ilişkilerden arta kalanların sergilendiği 'Kırık Kalpler Müzesi', ziyaretçileri hem güldürüyor, hem ağlatıyor. Kırık Kalpler müzesi. NOBEL ÖDÜLLÜ yazar Orhan Pamuk, "MASUMİYET MÜZESİ" kitabını çıkardı ve ardından aynı isimli müzeyi hazırladı ,kurdu ve açtı. Ancak şimdi size bambaşka bir müzeden bahsetmek istiyoruz; K ... Kırık Kalpler Müzesi | Yeni Şafak ... . Ancak şimdi size bambaşka bir müzeden bahsetmek istiyoruz; Kırık Kalpler Müzesi… Kırık Kalpler Müzesi Hırvatistan'ın başkenti Zagrep'te kurulan, ismiyle müsemma bir müze. Tam da bu duyguyla yola çıkan iki eski âşık, Kırık Kalpler Müzesi adı verdikleri bir sergi açmaya karar verdiklerinde, biten bir aşkın tüm dünyanın dikkatini çekeceğini düşünmemişlerdi. Üye Girişi/Yeni Üyelik. Sepet: 0. Masumiyet müzesi. Kırık Kalp. Sort By: Choose Order Name Ascending Name Descending Price Ascending Price Descending. Hırvat iki sevgili tarafından beş yıl önce başlatılan ve bugüne kadar bir çok ülkeyi gezen "Kırık Kalpler Müzesi" (Sergisi mi demek lazım?) artık Zagreb'te kalıcı olarak açılmış. 2010 yılı başlarında İstanbul'a da uğrayan Kırık Kalpler Müzesi, 2005 yılında ayrılmış olan Hırvat iki sevgili Olinka Vištica ve Dražen Grubišic tarafından kurulmuş ve birçok ülkeyi gezmiş. Kırık Kalpler Müzesi Martı Yayınları 9786051869643 Olinka Vistica and Drazen Grubisic....