acem2019delhi.com

Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri

Responsive image
19. yüzyıldan bugüne bazen ütopik, bazen tuhaf ama genelde tartışmalı birçok tasarım fikri kademeli olarak benimsendi ve Dubai’den Tokyo’ya, Londra’dan Los Angeles’a dünyanın her yerindeki şehirlerde uygulandı. Graham, bu tasarım fikirlerinin arkasındaki vizyonerlerin ve onların rakiplerinin yaşam öykülerinden yola çıkarak, şehir peyzajlarının analizini yapıyor, şehir formlarımızın nereden geldiğini, bizim onları ve onların bizi nasıl şekillendirdiğini göstermeyi amaçlıyor.Wade Graham şehirleri planlar, tasarımlar, mimari akımlar ışığında anlatırken tüm bunların aslında nasıl yaşamamız, nasıl çalışmamız, nasıl alışveriş yapmamız ve neye inanmamız gerektiğine dair fikirlerin bir dışavurumu olduğunu da gösteriyor. Bertram Goodhue’nun barok fantastik köylerinden, Le Corbusier’nin Işıyan Şehir’ine; lüks yeşil banliyöleri, şehir merkezindeki gökdelenleri, boş arazilerin ortasında yapayalnız dikilen yüksek blokları, yepyeni deneyimler vaat eden alışveriş merkezlerini, eko-siteleri, meydanları, dar sokakları, otoyolları bambaşka bir gözle görmemizi sağlıyor.Canlı, özgün ve genel okura hitap eden bir kültür tarihi sunan Rüya Şehirler, şehirleşmiş dünyayı anlamak için bir kılavuz kitap.
YAYIN TARİHİ:
2019-09-23
DOSYA BOYUTU:
4,86
ISBN:
6052116890
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Wade Graham
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri PDF

Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Wade Graham. Okuyabilirsin Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...a Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri ... Rüya Şehirler, Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri... ... . Yazar. Wade Graham. Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), "Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri" isimli kitabı Mimarlık Tarihi kategorisinde yayımladı. Wade Graham tarafından kaleme alınan. Rüya Şehirler Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım FikriRüya Şehirler Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri. Seni gördüğüme sevindim Türk-Akarsu - Rüya Şehir ... Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri Pdf İndir ... . Seni gördüğüme sevindim Türk-Akarsu - Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri itibaren Wade Graham. sunan Rüya Şehirler, şehirleşmiş dünyayı anlamak için bir kılavuz kitap. Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), "Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri" isimli kitabı Mimarlık Tarihi kategorisinde yayımladı. Wade Graham tarafından kaleme alınan. Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), "Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri" isimli kitabı Mimarlık Tarihi kategorisinde yayımladı. Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) tarafından yayımlanan "Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri" isimli kitap, raflardaki yerini aldı. Alış-Veriş Listeme Ekle. Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri. nasıl alışveriş yapmamız ve neye inanmamız gerektiğine dair fikirlerin bir dışavurumu olduğunu da gösteriyor. Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) tarafından yayımlanan "Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri" isimli kitap, raflardaki yerini aldı. kitaphanen.com´da uygun fiyata Koç Üniversitesi Yayınları markalı Rüya Şehirler Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri 9786052116890 aradığınız kitabı bulabilir... 19. yüzyıldan bugüne bazen ütopik, bazen tuhaf ama genelde tartışmalı birçok tasarım fikri okura hitap eden bir kültür tarihi sunan Rüya...