acem2019delhi.com

Kimlik Kuyusu

Responsive image
Bir “kimlik bunalımı” ve “köklerden uzaklaşma” gerçekliği içinde olduğumuz doğrudur. Kendini gündelik, politik ve kültürel hayatın her alanına sirayet ederek açığa çıkaran bu sorunun çözümü hiç de öyle kolay görünmüyor. Çözüm belki de öncelikle teşhisi iyi yapmaktan geçiyor. Kimliği, “ortak miras”ı iyi tanımlamakla yeniden inşa edebileceğiz. Nedir peki bu ortak miras? Hüsrev Hatemi, Kimlik Kuyusu’nun derinlerine inerek bu “ortak miras”ı arıyor. Eski Yunan, Mısır, Anadolu, İran hatta Türklerin de yaşadığı Orta ve Uzak Doğu ile sandığımızdan çok fazla ortak efsanelere, ortak kültüre ve tarihe sahibiz. Bu kültürün ve tarihin farkında olmak, kendimizi sınırsızlığı ile yeni bir sınırı tanımlayabilecek büyük bir medeniyete eklemlenme imkânı yaratabilir. Hatemi Kimlik Kuyusu’nda bu imkânın peşinde. Okuru da aynı imkân üzerine düşünmeye davet ediyor.
YAYIN TARİHİ:
2019-05-27
DOSYA BOYUTU:
6,98
ISBN:
9759959630
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Prof. Dr. Hüsrev Hatemi
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kimlik Kuyusu PDF

Kimlik Kuyusu harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Hüsrev Hatemi. Okuyabilirsin Kimlik Kuyusu sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... Prof. Dr. Hüsrev Hatemi. Türk Kimliği konusunda son yıllarda iğne ile kuyu kazıldı ... Kimlik Kuyusu Hüsrev Hatemi ... . Kuyu bitince iğneler de çuvaldızlar da hep başkasına batırıldı. Bir deli yerine, yüzlerce akıllı bir kuyuya taş attı. 23.10 TL. Kimliği "ortak miras"ı iyi tanımlamakla yeniden inşa edebileceğiz. Nedir peki bu ortak miras? Hüsrev Hatemi Kimlik Kuyusu'nun derinlerine inerek bu "ortak miras"ı arıyor. Nasrettin Hoca minare mimarisi için ne demiş? "Kuyuları tersine çevirir minare yapar ... Kimlik Kuyusu - Prof. Dr. Hüsrev Hatemi | kitapyurdu.com ... . Nasrettin Hoca minare mimarisi için ne demiş? "Kuyuları tersine çevirir minare yaparlar" Ben de taşları çıkarmaktan ümidi kesince, kimlik kuyusunu yeryüzüne çıkarıp, minare yaptım. (Arka Kapak'tan). Hüsrev Hatemi, Kimlik Kuyusu'nun derinlerine inerek bu "ortak miras"ı arıyor. Hatemi Kimlik Kuyusu'nda bu imkânın peşinde. Okuru da aynı imkân üzerine düşünmeye davet ediyor. Kendisiyle yakın zamanda Dergah Yayınları'ndan çıkan "Kimlik Kuyusu" kitabına dair konuştuk. -Kimlik Kuyusu kitabınızda bazı kelimeleri incelemişsiniz....