acem2019delhi.com

Max Weber ve İktisat Sosyolojisi Düşüncesi

Responsive image
20. yüzyıl boyunca ana akım iktisatçılar, iktisadî davranışı açıklamak için özellikle çıkarların rolüne odaklanırken, sosyologlar sosyal etkileşim ve sosyal yapının rolünü vurgulama eğiliminde olmuştur.Bununla birlikte, kimi iktisadî fenomenlerin anlaşılmasında ilerleme kaydetmenin tek yolunun, çıkarları ve sosyal yapıyı aynı analizde bir araya getirmek olduğuna inanan sosyolog ve iktisatçılar da vardır. Richard Swedberg, bu çalışmada Max Weber’in böyle bir bütünleştirme girişiminde bulunduğunu ve bu doğrultuda engellerin birçoğunu ortadan kaldırmada başarılı olduğunu öne sürüyor. Bu başarıya rağmen Weber’in iktisat sosyolojisine yeterli ilginin gösterilmediğine dikkat çeken yazar, büyük sosyoloğun külliyatını iktisat sosyolojisi perspektifinden inceleyerek önemli bir eksikliği gideriyor.Weber’in iktisat sosyolojisinin nasıl evrildiğini ve daha da önemlisi Weber’in bunu nasıl pratik ve verimli bir analiz haline getirmeye çalıştığını Genel İktisat Tarihi ve Ekonomi ve Toplum gibi temel metinler üzerinden inceleyen Swedberg’in çalışması, iktisat sosyolojisine yapılmış kalıcı bir katkıdır.
YAYIN TARİHİ:
2019-05-27
DOSYA BOYUTU:
8,4
ISBN:
9759959319
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Richard Swedberg
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Max Weber ve İktisat Sosyolojisi Düşüncesi PDF

Max Weber ve İktisat Sosyolojisi Düşüncesi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Richard Swedberg. Okuyabilirsin Max Weber ve İktisat Sosyolojisi Düşüncesi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...e sosyal yapının rolünü vurgulama... Bu başarıya rağmen Weber'in iktisat sosyolojisine yeterli ilginin gösterilmediğine dikkat çeken yazar büyük sosyoloğun külliyatını iktisat sosyolojisi perspektifinden inceleyerek önemli bir eksikliği ... Richard Swedberg - Max Weber ve İktisat Sosyolojisi Düşüncesi ... ... ...212.516 12 58 e-mail: [email protected] • web: www.iletisim.com.tr MAX WEBER Sosyoloji Yazıları. ve iktisat tahsil etmiş, baştan itibaren çalışmalarını toplumsal kurumlar üzerinde toplamıştır. Bu çalışma, Max Weber in iktisadi gelişme düşüncesi bağlamında, kapitalizmin Din ustalarının iktisat ahlâkı üzerindeki etkisi çok büyüktür. TURNER, B.S. (1991), Max Weber ve İslâm, Çev. Bu şemsiye altında yer alabilecek Tarih, Hu ... Max Weber ve İktisat Sosyolojisi Düşüncesi | bkmkitap.com ... . Bu çalışma, Max Weber in iktisadi gelişme düşüncesi bağlamında, kapitalizmin Din ustalarının iktisat ahlâkı üzerindeki etkisi çok büyüktür. TURNER, B.S. (1991), Max Weber ve İslâm, Çev. Bu şemsiye altında yer alabilecek Tarih, Hukuk, Coğrafya, Psikoloji, İktisat gibi sosyal ilimlerin açık ve seçik olarak 5 2- Max Weber ve Sosyoloji Max Weber (1864)'de doğmuş ve (1920)'de ölmüştür. Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Max Weber ve İktisat Sosyolojisi Düşüncesi/Richard. Ma...