acem2019delhi.com

El Mizan Fi Tefsir-İl Kur'an 14

Responsive image
El-Mîzan gibi çok yönlü bir tefsiri okumanın Kur'ân-ı Kerim'in anlaşılması ve tanıtılması açısından kaçınılmaz ve gerekli olduğunu söylemek mümkündür. Bu büyük tefsire her bakımdan farklı bir tefsir diyebiliriz.Öncelikle Kur'an'ı Kur'an'la tefsir etmek bakımından farklıdır.İkincisi Kur'an'ı hadisle tefsir etmek bakımından farklıdır.Üçüncüsü sosyolojik bir tefsir olmak bakımından farklıdır.Dördüncüsü felsefî bir tefsir olmak bakımından farklıdır.Beşincisi mukayeseli tefsir olmak bakımından farklıdır.Altıncısı irfanî bir tefsir olmak bakımından farklıdır.Murtaza Mutahharî'nin deyimiyle "Ansiklopedik bir tefsir" olan el-Mîzan bu saydığım ve daha saymadığım birçok hususları aynı potada eritip yepyeni değerler üreten bir tefsir olmak bakımından da farklıdır. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da tefsirler yazılacaktır. El-Mîzan'ı aşan tefsirler kuşkusuz kaleme alınacaktır. Ama el-Mîzan çığır açıcı bir tefsir olarak daha uzun bir zaman saltanatını sürdürecektir. 
YAYIN TARİHİ:
2019-12-31
DOSYA BOYUTU:
10,15
ISBN:
6054792948
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Allame Muhammed Hüseyin Tabatabai
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

El Mizan Fi Tefsir-İl Kur'an 14 PDF

El Mizan Fi Tefsir-İl Kur'an 14 harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Allame Muhammed Hüseyin Tabatabai. Okuyabilirsin El Mizan Fi Tefsir-İl Kur'an 14 sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...-ı Kerim'in anlaşılması ve tanıtılması açısından kaçınılmaz ve gerekli olduğunu söylemek mümkündür ... El-Mizan Fi Tefsiri'l-Kur'an Dini Neşriyat Kitabevinde - 96 ... . El-Mizan fi Tefsiri'l-Kur'an - الميزان في تفسير القرآن. El-Mizan fi Tefsiri'l-Kur'an 214020 Muhammed Hüseyin Et-Tabatabai. Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır. El-Mizan Fi Tefsir-il Kur'an - c.l. 14 El-Mizan Fi Tefsir-il Kur'an-c.l. akillara yol bulur. Bu nedenle aralannda, "Bir duyudan yoksun olan, bir bilgiden yoksundur." mantigi isler. http ... El Mizan Fi Tefsir-İl Kur'an 14 En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... .l. akillara yol bulur. Bu nedenle aralannda, "Bir duyudan yoksun olan, bir bilgiden yoksundur." mantigi isler. https://www.kitapsitesi.com/urun/el-mizan-fi-tefsiril-kuran-14-cilt. IdeaSoft® | E-Ticaret paketleri ile hazırlanmıştır. Allame Muhammed Hüseyin Tabatabai. Kitap Tanıtımı. El-Mizan gibi çok yönlü bir tefsiri okumanın Kur'ân-ı Kerim'in anlaşılması ve tanıtılması açısından kaçınılmaz ve gerekli olduğunu söylemek... (En'âm, 36) Bundan da anlaşılıyor ki, Kur'ân literatüründe "kalp hastalığı" Allah ve ayetleri bağlamında insanın kavrayışını bürüyen kuşku anlamını ifade eder. el mizan fi tefsiril kuran. ...ile Salih Uçan da el-Mizân fî Tefsiri'l-Kur'an adıyla Türkçe'ye tercüme. Fehârisü'l-Mîzân fî tefsîri'l-Ḳurʾan (Kum 1403) adlı eserleri ile...