acem2019delhi.com

İkinci HayatKaçmak, Kovulmak Dönmek Üzerine Denemeler

Responsive image
“Her yazarın içinde az ya da çok bir yer yaratma, bütün yerleri geride bırakıp yazıya yerleşme isteği vardır. Bir yazınsal vatan: Bu taşlı toprağı ben yarattım, bu geniş bozkırı, bu yeşil tepeleri, bu zirveleri karla kaplı dağı ben yarattım. Dağda yanan ateş, ateşin başında toplanmış insanlar, insanların dinlediği hikâyeler benim eserim. Ama sadece bir yazı olanağından değil, bir yaşam olanağından da söz eden bir yazarın yazınsal yurda rahatça yerleşmesini beklemek safdillik olurdu.” İkinci Hayat’ta “yer duygusu” üzerine düşünüyor Nurdan Gürbilek. Bir yandan “yer”e, “yurt”a, “ev”e edebiyatın, bazen sinemanın açtığı kapılardan giriyor; kökenlere ve başlangıçlara, kaçanlara ve dönenlere, eve ve sırlarına yakından bakıyor. Diğer yandan anlatı, üslup ve dili bu ana eksen etrafında değerlendiriyor; “dilsel vatan” ve sınırları üzerine düşünüyor.Bazı sorular eşliğinde: Kapısını başkalarına sımsıkı kapatmış bir kompartmana, bir özel sığınağa, bir kişisel hücreye mi dönüşecek ev, yoksa o koruyucu hücreyi geniş bir ortaklık zemininde yeniden tanımlayabilecek miyiz? Etrafına kalın duvarlar çekmiş bir “coğrafya kaderdir”e mi sürükleniyoruz, yoksa daha geniş bir yurt tanımına ulaşabilecek miyiz? Bugün evin hayatımızın merkezine oturduğu bir dünyada bizi evin gerçek ve mecazi, olumlu ve olumsuz anlamları üzerine düşünmeye çağıran deneme ve fragmanlardan oluşuyor İkinci Hayat. 
YAYIN TARİHİ:
2020-04-20
DOSYA BOYUTU:
6,59
ISBN:
6053161912
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Nurdan Gürbilek
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İkinci HayatKaçmak, Kovulmak Dönmek Üzerine Denemeler PDF

İkinci HayatKaçmak, Kovulmak Dönmek Üzerine Denemeler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Nurdan Gürbilek. Okuyabilirsin İkinci HayatKaçmak, Kovulmak Dönmek Üzerine Denemeler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...incisi arasında bir ömür vardır. hiçbir ... Kaçmak Kovulmak Dönmek Üzerine Denemeler | OdaKitap.com ... . altında duracak. ikinci hayat: kaçmak, kovulmak, dönmek üzerine denemeler (bkz: nurdan gürbilek). 24.23 TL. Bugün evin hayatımızın merkezine oturduğu bir dünyada bizi evin gerçek ve mecazi, olumlu ve olumsuz anlamları üzerine düşünmeye çağıran deneme ve fragmanlardan oluşuyor İkinci Hayat. İkinci Hayat'ta yer duygusu üzerine düşünüyor Nurdan Gürbilek. bizi evin gerçek ve mecazi, olumlu ve olu ... İkinci Hayat Kaçmak, Kovulmak Dönmek Üzerine Denemeler ... . bizi evin gerçek ve mecazi, olumlu ve olumsuz anlamları üzerine düşünmeye çağıran deneme ve fragmanlardan oluşuyor İkinci Hayat. Nurdan Gürbilek. "Her yazarın içinde az ya da çok bir yer yaratma, bütün yerleri geride bırakıp yazıya yerleşme isteği vardır. Bir yazınsal vatan: Bu taşlı toprağı ben yarattım, bu geniş bozkırı... İkinci Hayat Kaçmak, Kovulmak Dönmek Üzerine Denemeler. bizi evin gerçek ve mecazi olumlu ve olumsuz anlamları üzerine düşünmeye çağıran deneme ve fragmanlardan oluşuyor İkinci Hayat. 21.38 TL. Bugün evin hayatımızın merkezine oturduğu bir dünyada bizi evin gerçek ve mecazi, olumlu ve olumsuz anlamları üzerine düşünmeye çağıran deneme ve fragmanlardan oluşuyor İkinci Hayat. İkinci Hayat: Kaçmak, Kovulmak, Dönmek Üzerine Denemeler https://bit.ly/2SDb34q pic.twitter.com/9DMztKwQDj. Künye: Nurdan Gürbilek - İkinci Hayat: Kaçmak, Kovulmak, Dönmek Üzerine Denemeler, Metis Yayınları, deneme, 208 sayfa, 2020....