acem2019delhi.com

Bir Yaşamöyküsünü Okuma Sanatı

Responsive image
Alfred Adler bu kez bir vaka analiziyle okurun huzuruna çıkıyor. Ağır bir obsesif-kompulsif nevroz vakasını ele alıyor. Fakat vakayı çok değişik bir tarzda sunuyor: Viyanalı bir genç kızın kaleme aldığı özyaşamöyküsünü yüksek sesle okuyor. Genç kız hayatını anlatırken, Adler, nevrozun temelini atan olaylardan söz edildiğinde araya giriyor ve tanılarını koyuyor. Terapi konusuna ise sadece kitabın sonundaki birkaç sayfada değiniyor; hastanın normale dönmesi için yaşam tarzının tamamen değişmesinin zorunlu olduğunu ve bunun da ancak hastada topluluk hissi yaratılarak yapılabileceğini belirtiyor. Hem ustaca kaleme alınmış çok ilginç bir özyaşamöyküsü okuyacak hem de etkileyici bir analiz ve tanı koyma sürecine şahitlik edeceksiniz.
YAYIN TARİHİ:
2020-01-14
DOSYA BOYUTU:
9,93
ISBN:
6050207545
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Alfred Adler
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Bir Yaşamöyküsünü Okuma Sanatı PDF

Bir Yaşamöyküsünü Okuma Sanatı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Alfred Adler. Okuyabilirsin Bir Yaşamöyküsünü Okuma Sanatı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... kitap yoktur. Roman okumak için yaşar, roman yaşamak için okur ... Ünlü Kişilerin Yaşam Öykülerini Okumak Kişiye Neler Kazandırır? ... . (...) Benimle çok uğraşır, yaşıma uysun uymasın çeşitli kitaplar okutur bana. Okuma listeme ekle. Tristan Gooley'in "Doğanın İşaretlerini Okumanın Kaybolmuş Sanatı" adlı kitabı, Sinan Terek çevirisiyle Destek Yayınları tarafından yayımlandı. Tanıtım bülteninden. Ağır bir obsesif-kompulsif nevroz vakasını ele alıyor. Fakat vakayı çok değişik bir tarzda sunuyor: Viyanalı bir gen ... Bir Yaşam Öyküsünü Okuma Sanatı - ePttAVM ... . Fakat vakayı çok değişik bir tarzda sunuyor: Viyanalı bir genç kızın kaleme aldığı özyaşamöyku¨su¨nu¨ yüksek sesle okuyor. Nazım Biçimleri. Edebi Sanatlar. Türkçe Dil Bilgisi. Biyografi (Yaşam Öyküsü). Reklamlar. Yaşam öyküsünü yazan; bir yönüyle tarihçi bir yönüyle de sanatçı gibi davranmalıdır....