acem2019delhi.com

Devamsız

Responsive image
Gövdem parçalanmış gibi, iki dünya arasında mıydım ne?Ruhum bir beden seçip içine gireyazsa.Her gün gittim geldim dört saat yolla birlikte beş.Evlerde odalarda şehirlerde sokaklarda hastanelerde.Ateşin başına oturur gibi dizildikSonra tekrar tekrar.Küller biriktirdim közlerÇevirdim çevirdim pişirdim dünyayı.Devamsız’daki öykülerde kendi içlerinde tutarsız, çıkış arayan, yüzleşme peşinde kişiler var:Arzularına sahip çıkmak için toplumla karşı karşıya gelenler, gitmek isteyip gidememenin verdiği suçluluk duygusuna hapsolanlar, saplantılı âşıklar, kendi öznelliğini bulma çabasındakiler, gidemeyenler, terk edenler, boşa çıkmaya yazgılı başkaldırılar ve sesi kesilip kendi acısını kutsamak zorunda kalanlar…Şengül Can, kimi zaman Anadolu ağızlarından beslendiği kimi zaman da ince ince ayrıntılarla bezediği şiir tadındaki öykülerinden oluşan Devamsız’da okuru sakınmasız bir içe bakışa, yüzleşmeye ve harekete geçmeye davet ediyor. 
YAYIN TARİHİ:
2019-12-18
DOSYA BOYUTU:
10,53
ISBN:
9750741753
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Şengül Can
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Devamsız PDF

Devamsız harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Şengül Can. Okuyabilirsin Devamsız sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...not almamış öğrencilerin not çizelgeleri i ise boş bırakılacaktır ... Devamsız Öğrencilerin E-Okul Not İşlemleri | KamudanSes.Com ... . Devamsız anlamı, tanımı: Devam : Ek, parça. Bir yere belli bir amaçla, gereken zamanlarda gitme. Devamsızlık : Devam etmeme durumu, süreksizlik. Süreksiz : Sert. Az süren, devamsız. Buna rağmen neredeyse her okulda sürekli devamsız öğrenci bulunmaktadır. Yine de okula devam etmeyen öğrenci olursa sürekli devamsız öğrenci işlemleri uygulanmalıdır. Güncel Türkçe Sözlük. devamsız anlamı sf. 1. Devam etmeyen, süre ... Devamsız Nedir Ne Demek Devamsız Hakkında Bilgiler ... . Güncel Türkçe Sözlük. devamsız anlamı sf. 1. Devam etmeyen, süreksiz. devamsız anlamı Çok ve münasebetsizce konuşan, dik sözlü (kimse): Ben ona bir şey söyleyemem devamsızın biridir. İngilizce Tü...