acem2019delhi.com

Matmazel AnjelBir Osmanlı Ermenisinin Romanı

Responsive image
Birçok okurun -hatta edebiyat araştırmacısının dahi- isimlerinden haberdar olmadığı eski harfli romanlar, kütüphane raflarında gün yüzüne çıkarılacağı ânı bekliyor. Bunlardan biri de İrfan isimli bir Osmanlı yazarının kaleminden çıkan Matmazel Anjel. 1912’de yayımlanan bu romanda aşk, entrika, sürgün gibi olay ve durumlar Sultan II. Abdülhamit Döneminde yaşayan Ermenilerin merkezde olduğu şahıs kadrosuyla sunuluyor. Meşrutiyet, istibdat, aidiyet ve kimlik kavramlarına dair örtük ilerilerin ustaca kurguya yedirildiği roman, okuru Sultan II. Abdülhamit ve II. Meşrutiyet Dönemine, “karşıda duranların” gözünden bakmaya davet ediyor.İlk yayım tarihinden 102 yıl sonra Karakum Yayınevinden çıkan bu baskı, özgün imlasıyla eski harflerden günümüz alfabesine aktarılarak Türk edebiyatı araştırmacılarına; günümüz Türkçesine aktarılmış hâli ile güncel okura; sonundaki inceleme yazısıyla da roman hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenlere hitap ediyor.
YAYIN TARİHİ:
2019-07-01
DOSYA BOYUTU:
12,96
ISBN:
6052290347
DİL:
TÜRK
YAZAR:
İrfan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Matmazel AnjelBir Osmanlı Ermenisinin Romanı PDF

Matmazel AnjelBir Osmanlı Ermenisinin Romanı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır İrfan. Okuyabilirsin Matmazel AnjelBir Osmanlı Ermenisinin Romanı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...manı. Karakum Yayınevi. 15.60. Bunlardan biri de İrfan isimli bir Osmanlı yazarının kaleminden çıkan Matmazel Anjel ... Matmazel Anjel ... . Kurgu Sanatı yazarların yaratıcılıklarını senaryolar, romanlar, öyküler ... Bunlardan biri de İrfan isimli bir Osmanlı yazarının kaleminden çıkan Matmazel Anjel. Setrak, s.52. Osmanlı romanı ve hikâyesi içerisinde Ermeni varlığına dair bulgular yok denecek kadar az. Setrak Efendi, hikâyesinde ilk olarak Matmazel Anjel'e duyduğu aşka odaklanır. 13.06 TL. Bunlardan biri de İrfan isi ... Matmazel Anjel-Bir Osmanlı Ermenisinin Romanı ... . Setrak Efendi, hikâyesinde ilk olarak Matmazel Anjel'e duyduğu aşka odaklanır. 13.06 TL. Bunlardan biri de İrfan isimli bir Osmanlı yazarının kaleminden çıkan Matmazel Anjel. 1912'de yayımlanan bu romanda aşk, entrika, sürgün gibi olay ve durumlar Sultan II. 20 TL. Bunlardan biri de İrfan isimli bir Osmanlı yazarının kaleminden çıkan Matmazel Anjel. 1912'de yayımlanan bu romanda aşk entrika sürgün gibi olay ve durumlar Sultan... Matmazel Anjel, Bir Osmanlı Ermenisinin Romanı - İrfan Hazırlayanlar: Dr. Tayfun 1912'de yayımlanan bu romanda aşk, entrika, sürgün gibi olay ve durumlar Sultan II. ...Bir Osmanlı Ermenisinin Romanı, Karakum Yayınevi, İrfan, 9786052290347,Edebiyat,Roman. Bunlardan biri de İrfan isimli bir Osmanlı yazarının kaleminden çıkan Matmazel Anjel. 8.40 €. Bunlardan biri de İrfan isimli bir Osmanlı yazarının kaleminden çıkan Matmazel Anjel. 1912'de yayımlanan bu romanda aşk, entrika, sürgün gibi olay ve durumlar Sultan II. Matmazel Anjel Bir Osmanlı Ermenisinin Romanı. Karakum Yayınevi. 17.00. Bunlardan biri de İrfan isimli bir Osmanlı yazarının kaleminden çıkan Matmazel Anjel. Items related to Matmazel Angjel Bir Osmanli Ermenisinin Romani. Ask Seller a Question. Bibliographic Details. Title: Matmazel Angjel Bir Osmanli Ermenisinin ... Matmazel Anjel. Bir Osmanlı Ermenisinin Romanı. Meşrutiyet, istibdat, aidiyet ve kimlik kavramlarına dair örtük ilerilerin ustaca kurguya yedirildiği ...