acem2019delhi.com

Terör ve Medya

Responsive image
Terör tarihsel süreç içerisinde çok eskilere dayanan bir olgu olmakla birlikte günümüzün küresel dünyasında terör grupları, toplumsal yaşamdaki çelişkileri ve çatışmaları kullanarak ve medyanın haber verme özelliğinden de yararlanarak, toplumsal kitleleri etkilemeyi amaçlamaktadırlar. Öyle ki terör eylemleri geleneksel ve yeni medyada defalarca haber yapılmakta demokratik yöntemlerle amaçlarına ulaşamayan terör örgütleri kendi güçlerini bu yolla kanıtlamakta,reklam ve propagandalarını gerçekleştirmektedirler. Günümüzde dünyanın birçok bölgesinde olduğu gibi ülkemizde de terör, gündelik yaşamımıza sızan bizleri derinden ve acımasız biçimde etkileyen siyasi olguların başında gelmektedir. Siyasal iletişim süreçleri ve iletişim araçlarının doğası ile de yakından ilgili olan terör bu çalışmada genel teorik çerçevede ve medya ile ilişkileri bağlamında irdelenmeye çalışılmıştır. Terörün iletişim ve medya ile yakın bağlantısının yanı sıra; ülkemizde terörün etkilerine sürekli ve keskin bir biçimde maruz kalmamız da bu çalışmanın yapılmasını sağlayan nedenlerden biri olmuştur.
YAYIN TARİHİ:
2016-12-14
DOSYA BOYUTU:
12,47
ISBN:
6059221238
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Zübeyde Süllü
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Terör ve Medya PDF

Terör ve Medya harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Zübeyde Süllü. Okuyabilirsin Terör ve Medya sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ili haber yapılırken daha fazla önem gösterilmeli ve terör saldırıları desteklenmemelidir ... (PDF) Medya ve Terör Sorunsalı (The problematıcs of media and terror) ... . + Aslı Tunç*. Terör ve şiddete bulanmış olarak girdik yeni yıla; hüzünle, korkuyla, endişeyle. Medya olmadan önce terör eylemlerinden ancak bir avuç insan haberdar oluyordu. İstanbul Aydın Üniversitesi'nde düzenlenen "Terör ve Medya" panelinde medya medya uyarıldı. Medya 23.02.2018, 10:48 23.02.2018, 11:34. Siyasal iletişim süreçleri ve iletişim araçlarının doğası ile de yakın ... Terörizm ve Medya İlişkisi | Stratejik Ortak ... .02.2018, 11:34. Siyasal iletişim süreçleri ve iletişim araçlarının doğası ile de yakından ilgili olan terör bu çalışmada genel teorik çerçevede ve medya ile ilişkileri bağlamında irdelenmeye çalışılmıştır. Medya ve terör ilişkisi sorgulanıyor Terör grupları eylemlerinin etkisini arttırmak için medyanın haberleştirmesini umuyor. Dr. Kemal Sayar ile Terör ve Sosyal Medya konus.....