acem2019delhi.com

EMDR ve Çocuklarla Psikoterapi Sanatı

Responsive image
Travmatik olaylar, çocukların sağlıklı nörolojik ve ruhsal gelişimlerini, ayrıca hayatlarındaki tüm gelecek deneyimleri olumsuz etkileyebilen önemli yaşam olaylarıdır. Bu tür olaylarda birey, yaşantısına düğümlenmiş bir bilişsel materyalle devam eder. Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme (EMDR) terapisi, bireyin işlevsiz biçimde depolanmış bu materyaline yönelik sekiz aşamalı bir tedavi sunarak onun sağlıklı haline geri dönmesini sağlar. EMDR terapisi, çocuklarda da kanıta dayalı bir uygulama olarak kabul edilir. Ancak terapi aşamaları, çocuğun gelişimsel ihtiyaçlarını karşılayacak biçimde ayarlanmalıdır. Bu kitap, Türkçeye kazandırılmış ilk çocukla EMDR kitabı olma özelliğindedir. EMDR ve Çocuklarla Psikoterapi Sanatı ile uygulayıcılar, EMDR terapisinin sekiz aşamasını bebekler, oyun çağı çocukları, okulöncesi çocuklar, okul çağı çocukları, önergenler ve ergenler için gelişimsel bir bakış açısıyla nasıl kullanacaklarını öğreneceklerdir. Kitapta, çocuklara özel, yaş gruplarına uygun dilde hazırlanmış talimatlar, ayrıntılı yönergeler, gerçek vaka örnekleri ve senaryolara yer verilmiş, ayrıca terapinin ayrılmaz bir parçası olan ebeveynleri/bakım verenleri yönlendirmek için bir çalışma modeli sunulmuştur.
YAYIN TARİHİ:
2020-02-18
DOSYA BOYUTU:
9,6
ISBN:
6050207668
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Robbie Adler Tapia
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

EMDR ve Çocuklarla Psikoterapi Sanatı PDF

EMDR ve Çocuklarla Psikoterapi Sanatı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Robbie Adler Tapia. Okuyabilirsin EMDR ve Çocuklarla Psikoterapi Sanatı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...apisinin sekiz aşamasını bebekler, oyun çağı çocukları, okulöncesi çocuklar, okul çağı çocukları, önergenler ve ergenler için ... EMDR ve Çocuklarla Psikoterapi Sanatı - Stephane De Tapia - Say... ... ... 8 May at 04:12. EMDR VE ÇOCUKLARLA PSİKOTERAPİ SANATI Travmatik olaylar, çocukların... sağlıklı nörolojik ve ruhsal gelişimlerini, ayrıca hayatlarındaki tüm gelecek deneyimleri olumsuz... Robbie Adler Tapia, Carolyn Settle. Travmatik olaylar, çocukların sağlıklı nörolojik ve ruhsal gelişimlerini, ayrıca hayatlarındaki tüm gelecek deneyimleri olumsuz etkileyebilen önemli yaşam... Bu kitap, Türkçeye kazandırılmış ilk çocukla EMDR kitabı olma özelliğindedir. EMDR ve Çocuklarla Psikoterapi Sanatı ile uygula ... EMDR Ve Çocuklarla Psikoterapi Sanatı - Say Kitap ... ... Bu kitap, Türkçeye kazandırılmış ilk çocukla EMDR kitabı olma özelliğindedir. EMDR ve Çocuklarla Psikoterapi Sanatı ile uygulayıcılar, EMDR terapisinin sekiz aşamasını bebekler, oyun çağı çocukları... 51 TL. EMDR ve Çocuklarla Psikoterapi Sanatı ile uygulayıcılar, EMDR terapisinin sekiz aşamasını bebekler, oyun çağı ...