acem2019delhi.com

Asya Türk Hun İmparatorluğu

Responsive image
Türk adının Hz. Nuh ile olan bağlantısı;Türkçülük ve Turan ideolojisi;Avrupa medeniyetinin kurucusu olan Etrükslerin Türklük’le olan bağlantısı;Türk soyundan bir kol olan Asya Hunları ile Ak Hunlar’ın kronolojik tarihi;Mete’nin icat ettiği ıslık çıkaran ok ile babası Teoman’a karşı yaptığı darbe;Mete’nin kurduğu askeri teşkilat;Çin’in Türklere on yıllarca verdiği vergi;Çin Seddi’nin yapılması;Türklerin birliği bozulduğunda aksaçlıların yönetime el koyması;Fergana’nın kan terleyen atlarının sırrı;Ak Hun sikkelerinde bulunan ay-yıldızın anlamı;Türklerin inanç dünyaları, asker kişilikleri, aile bağları, beslenme alışkanlıkları, dilleri, yazıları, meclisleri, takvimleri, adalet anlayışları, savaş aletleri, müzikleri, sporları, giyimleri, cenaze törenleri, kurt efsanesi...Velhasıl,Türklerin hükmettikleri imparatorlukların tüm etki alanı, yakın geçmişle de bağlantılar kurularak, sade ve bilimsel bir metotla okuyucuya sunulmuştur.
YAYIN TARİHİ:
2019-11-04
DOSYA BOYUTU:
11,56
ISBN:
6057702241
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Erkan Hacıfazlıoğlu
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Asya Türk Hun İmparatorluğu PDF

Asya Türk Hun İmparatorluğu harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Erkan Hacıfazlıoğlu. Okuyabilirsin Asya Türk Hun İmparatorluğu sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...mi. Çinlilerin Hiung-Nu (fiiyung-Nu) dedikleri Hunlar tarafından Orta Asya'da ilk Türk hâkimiyeti gerçekleştirilmiştir ... Asya hun imparatorluğu ve mete han ... . Tarihte bilinen ilk büyük Türk devleti Büyük Hun İmparatorluğu'dur. Türk göçlerinin doğu yönünde devam ettiği asırlarda, Çin'de kurulan Chou devletinin (M.Ö. 1050-256) Türklerle ilgisi üzerine dikkat çekilmiş, hükümdar sülalesinde Gök dini... Asya Hun Devleti, Orta Asya'da bilinen ilk teşkilatlı Türk devleti Hunlar tarafından kurulmuştur. Teoman (Tuman) Dönemi: Asya Hun Devleti'nin bilinen ilk hükümdarı Teoman'dır. KAYNAKÇA: Prof.Dr. Bahaddin Ögel - Bü ... Büyük Hun İmparatorluğu | Tarihi Olaylar ... . Teoman (Tuman) Dönemi: Asya Hun Devleti'nin bilinen ilk hükümdarı Teoman'dır. KAYNAKÇA: Prof.Dr. Bahaddin Ögel - Büyük Hun İmparatorluğu Tarihi Prof.Dr. Bahaddin Ögel - Türk Mitolojisi J. J. M. de Groot - Chinesische Urkunden zur Geschichte Asiens. Çinlilerin Hiung-Nu (fiiyung-Nu) dedikleri Hunlar tarafından Orta Asya'da ilk Türk hâkimiyeti gerçekleştirilmiştir. Tarihte bilinen ilk büyük Türk devleti Büyük Hun İmparatorluğu'dur. Asya Hun İmparatorluğu bilindiği şekliyle Orta Asya'da Türkler tarafından kurulan ilk devlettir. Bu yazıda, Kadim Türk tarihinde Türklerin bilinen ilk Başbuğu Tou-Man'dan ve Çini dize getirip onluk... Asya Hun İmparatorluğu. 70.271 beğenme · 5.370 kişi bunun hakkında konuşuyor. M.Ö. 220'de yaşamış eski Türkçe'de kun, Çince hiung-nu, batı dillerinde Hun... Asya Hun Devletinde Sosyal Hayat. Türk Tarihinin İlk Darbesi, Mete Han ve Islık Oku. Asya Hun Devletinin Başında olan Teoman üvey annesinin oğlu olan Yenşi'yi tahta çıkarmak istiyordu. Orta Asya'da bilinen ilk teşkilatlı Türk devletini kuran Hunlar...