acem2019delhi.com

Uğultulu Tepeler

Responsive image
Uğultulu Tepeler, 1847’de yayımlandığında, dönemin ahlak kurallarına meydan okuduğu gerekçesiyle eleştirilirken; Emily Brontë, yazdığı tek kitapla İngiliz Edebiyatı’nın unutulmazları arasına girdi. Fakat kitabının başarısını göremeden daha otuz yaşında öldü. Zeplin Kitap, Brontë’ye aşina olan klasikseverleri bu unutulmaz eseri bir kere daha okumaya, daha önce hiç okumamış olanları ise Uğultulu Tepeler’in karanlık ve soğuk atmosferine çağırıyor. Yıllara yayılan katmerli bir suç eyleminin, zalimle masumu karşı karşıya getiren bir intikam hikâyesine dönüşmesine tanıklık edeceksiniz.
YAYIN TARİHİ:
2019-11-08
DOSYA BOYUTU:
7,93
ISBN:
6058057081
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Emily Bronte
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Uğultulu Tepeler PDF

Uğultulu Tepeler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Emily Bronte. Okuyabilirsin Uğultulu Tepeler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...r. Fakat Heatcliff oğlunu alıp derhal Uğultulu Tepeler'e götürür ... Uğultulu Tepeler - İthaki Yayınları ... . Emily Brontë'nin Uğultulu Tepeler adlı kitabı üzerine yorumlar ve eleştiriler. Uğultulu Tepeler adlı evin sahibi Earnshaw, bir gün Liverpool'dan 6 yaşında esmer bir çingene oğlan çocuğu ile döner. MERHABALAR; İngiliz Edebiyatı'nın önemli isimlerinden Brontë Kız Kardeşler'den Emily Brontë'nin tek romanı Uğultulu Tepeler'i paylaşmak istiyorum sizlerle... EMİLY BRONTË'nin portresi... ARKA KAPAK. İngiliz edebiyatının ... Uğultulu Tepeler Özeti Emily Bronte... | Edebiyat ve Sanat Akademisi ... ... EMİLY BRONTË'nin portresi... ARKA KAPAK. İngiliz edebiyatının önemli eserlerinden biri olan ve ihtiras dolu bir aşk hikâyesini konu alan Uğultulu Tepeler, 19. yüzyılın başlarında İngiltere'de yaşamış zengin Earnshaw ailesinin kızı Catherine ile... Uğultulu Tepeler, genç yaşta öteki kardeşleri gibi veremden ölen Emily Brontë'nin tek romanı olsa da, Victoria Çağı'nın gerçekçilik arayışı içinde romantik bir aykırılık olarak da tektir. Uğultulu Tepeler. Seyit Mehmet Küçükkalaycı. Ölümünden bir yıl önce bitirdiği Uğultulu Tepeler'deki karakterlerin yalnızca hayal ürünü kişiler olmadığı, Brontë'nin çevresindeki gerçek kişilerden derin izler taşıdığı da bir gerçektir. Kaleme almış olduğu tek roman, Uğultulu Tepeler (Wuthering Heights) bugün İngiliz edebiyatının en önemli eserlerinden biri olarak anılmaktadır. Emily Bronte 1818 yılında Thornton, Yorkshire'da doğdu. Uğultulu Tepeler, g...