acem2019delhi.com

Türk Hukukunda Miras Bırakanın Muvazaalı İşlemleri ve Buna Bağlanan Hukuki Sonuçlar

Responsive image
Miras bırakanın, sağlığında, farklı saiklerle, saklı paylı olsun ya da olmasın mirasçılarının tamamını yahut bir kısmını aldatarak, onlardan mal kaçırmak suretiyle miras haklarının tamamından ya da bir kısmından yoksun bırakmak için, işlemin karşı tarafı olan mirasçılarından biriyle ya da mirasçı sıfatı bulunmayan başka bir kimseyle anlaşarak, aslında bu kimseye bağışlamak istediği tapu siciline kayıtlı taşınmazını, genellikle satış ya da ölünceye kadar bakma sözleşmesi gibi ivazlı bir sözleşmeye konu etmiş gibi göstermesi ve bağışlama sözleşmesini de bu sözleşmenin arkasına gizlemesi "miras bırakan muvazaası" ya da Yargıtay kararlarında ve uygulamada daha sık kullanılan şekliyle "muris muvazaası" olarak adlandırılmaktadır. Bu çalışmada, miras bırakan muvazaası, doktrinde görüşler ve Yargıtay kararları ışığında hukuki sonuçları ile birlikte ele alınmaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2020-04-30
DOSYA BOYUTU:
10,15
ISBN:
6257953849
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Semih Akkök
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Türk Hukukunda Miras Bırakanın Muvazaalı İşlemleri ve Buna Bağlanan Hukuki Sonuçlar PDF

Türk Hukukunda Miras Bırakanın Muvazaalı İşlemleri ve Buna Bağlanan Hukuki Sonuçlar harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Semih Akkök. Okuyabilirsin Türk Hukukunda Miras Bırakanın Muvazaalı İşlemleri ve Buna Bağlanan Hukuki Sonuçlar sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... her türlü alacak ve borçlarını reddederek miras hakkından imtina edebilmektedirler ... Türk Hukukunda Miras Bırakanın Muvazaalı İşlemleri ve Buna... ... . ...Muvazaalı İşlemleri ve Buna Bağlanan Hukuki Sonuçlar. Miras bırakanın, sağlığında, farklı saiklerle, saklı paylı olsun ya muvazaası, doktrinde görüşler ve Yargıtay kararları ışığında hukuki... 58.05 TL. Miras Bırakanın Muvazaalı Hukuki İşlemleri ve Sonuçları-Seçkin Yayınevi- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle... Semih Akkök Türk Hukukunda Miras Bırakanın Muvazaalı İşlemleri ve Buna Bağlan ... Türk Hukuku'nda Miras Bırakanın Muvazaalı İşlemleri ve Buna... ... ... Semih Akkök Türk Hukukunda Miras Bırakanın Muvazaalı İşlemleri ve Buna Bağlanan Hukuki Sonuçlar pdf oku pdf indir İÇERİK Miras bırakanın... ...muvazaa türünün Türk Hukukunda büyük yeri ve önemi vardır. kişinin muvazaalı sözleşme yapan miras bırakanın mirasçısı olması yeterlidir. işlemin gerçekten satış olduğu sonucuna ulaşılmaktadır. Miras Hukuku. Türk Medeni Kanununa Göre. Tereke. l Mirasbırakanın ölümü ile mirasçılarına geçen tüm hukuki. Mirasbırakan muvazaalı borç ikrarında. da. bulunmuş....