acem2019delhi.com

Bir Bursa Rüyası

Responsive image
Gün doğdu, gün battı. Yola çıktık, menzil bize vardı. Vatan sözcükleri kaleme, kalem de gönle dolandı. Rüya ya bu, kimi gerçek bildi kimi hayal saydı. Az da gitmedik, uza da varmadık daha. Ahalinin ahvalini, devletin selametini kutsal bilip de edep edindik, dile terbiye verdik. Sözün önü de arkası da yerli yerini bildi, bizde her zaman. Kelam kaleme düşüp de imlasına uydu, gönül akla uyup makamını buldu. Ama hiç vazgeçmedi nefis de nefes de mücadelesinden. Gözden dökülen gözyaşını kıymet bilip kolay dökmediği gibi, inat etti basitlikten, basiretsizlikten uzak durmaya beden. Sonra nasibimizmiş bu vatan deyip kelimeler cümleleri takip etti, yol menzili, kalem gönlü, hayal rüyayı, kelam aklı ve gözyaşı basireti.
YAYIN TARİHİ:
2020-04-24
DOSYA BOYUTU:
5,26
ISBN:
6059069960
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Aybars Yılmaz
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Bir Bursa Rüyası PDF

Bir Bursa Rüyası harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Aybars Yılmaz. Okuyabilirsin Bir Bursa Rüyası sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...işmelerden haberdar olmak için üye olun ... Rüyada Bursa'yı Görmek - RuyaTabirleri.com ... . Aybars Yılmaz. Gün doğdu, gün battı. Yola çıktık, menzil bize vardı. Vatan sözcükleri kaleme, kalem de gönle dolandı. Rüya ya bu, kimi gerçek bildi kimi hayal saydı. Az da gitmedik, uza da varmadık daha. En küçük kızın adını yanlış okumadınız, Bursa Eda! Şehrimizin adını taşıyor. Aybars Yılmaz, Bursa'ya dair sevdasını bir adım öteye götürerek bir kitap yazmış; "Bir Bursa Rüyası"... BİR BURSA RÜYASI has 649 members. Bu ... Birbursaruyasi | Birbursaruyasi | Bir Bursa Rüyası ... ... BİR BURSA RÜYASI has 649 members. Bursa söylenceleri ve tarihinden ilham alınarak yazılmış yazılarımızın biraraya getirilmesi ile oluşturulmuş kitap... 15 TL. Gün doğdu,...