acem2019delhi.com

İstanbul Kayıkçıları

Responsive image
İstanbul; Asya ve Avrupa kıtalarının birleştiği, Doğu ve Batı medeniyetlerinin buluştuğu zengin tarihi dokusu, derin bir muhtevaya sahip kültürel birikimi, harika tabiatı ve her dönemde insanların ilgisini çeken cazibe merkezi olması nedeniyle dünyanın en önemli şehirlerinden biridir.Boğaziçi ve Haliç’te modern motorlu ulaşım vasıtalarının olmadığı dönemlerde, ulaşım vasıtası olarak kayıklar kullanılmaktaydı. Bu durum özellikle Osmanlı Devleti zamanında önemli gelişmeler kaydetmiş, kayıkçılık ve kayıkçı esnafı başlı başına bir teşkilat halini almıştır. Osmanlı kültürü ve medeniyeti ile yoğrulan İstanbul’da mekânlar arası insan naklinin yapılış şekli, kullanılan araçlar, karşılaşılan zorlukların yer aldığı İstanbul Kayıkçıları’ndaİstanbul’un geçmişine götürmeyi amaçlamaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2019-12-18
DOSYA BOYUTU:
8,97
ISBN:
6057800527
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mehmet Mazak
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İstanbul Kayıkçıları PDF

İstanbul Kayıkçıları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mehmet Mazak. Okuyabilirsin İstanbul Kayıkçıları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ekli, kullanılan araçlar, karşılaşılan zorlukların yer aldığı İstanbul Kayıkçıları'nda İstanbul'un geçmişine götürmeyi ... İSTANBUL KAYIKÇILARI Kitabı ... ... İstanbul Kayıkçıları en uygun fiyat ve hızlı kargo seçenekleriyle idefix'te. Hemen İstanbul Kayıkçıları satın alın, indirimli ve avantajlı seçenekleri kaçırmayın! Cebeci, 2602. Sk. NO:40-48, 34270 Sultangazi/İstanbul. Osmanlı kültürü ve medeniyeti ile yoğrulan İstanbul'da mekânlar arası insan naklinin yapılış şekli, kullanılan araçlar, karşılaşılan zorlukların yer aldığı İstanbul Kayıkçıları'nda İstanbul'un geçmişine... 12 TL. ...ile yoğrulan İstanbul'da mekânlar arası insan naklinin yapılış şekli, kullanılan araçlar, karşılaşılan zorlukla ... İstanbul Kayıkçıları | bkmkitap.com ... ... 12 TL. ...ile yoğrulan İstanbul'da mekânlar arası insan naklinin yapılış şekli, kullanılan araçlar, karşılaşılan zorlukların yer aldığı İstanbul Kayıkçıları'nda İstanbul'un geçmişine götürmeyi... Ana Sayfa. İstanbul Kayıkçıları. İstanbul kayıkçıları. Barkod 9786057800527. Stok Durumu VAR....