acem2019delhi.com

Posta Güvercinleri

Responsive image
Köyünün ismini duyunca Hikmet’in kalbi küt küt atmaya başladı. Kuşçu Ali’ye bakarak,“Bu bizim köy! Bizim köy!” dedi. Bildiği kadarıyla köyde bir tek o uğraşıyordu güvercinlerle. Yarışmaya katılan başka birileri var mıydı acaba? Kuşçu Ali gülümsedi ve eliyle sus işareti yaptı.“Topakkaya köyünden Akyel! Akyel!”Hikmet sevincinden öyle bir zıpladı ki yerinden, sanki göğe tutunacaktı. Sonra sıkıca sarıldı Kuşçu Ali’nin boynuna. Herkes onu görünce gülümsedi, bu küçük çocuğun kazanmasına hem sevindi hem de şaşırdı. Hikmet ikinci ve üçüncü olan yarışmacıları duymadı bile.
YAYIN TARİHİ:
2019-09-20
DOSYA BOYUTU:
5,5
ISBN:
6053706960
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Köksal Sezgin
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Posta Güvercinleri PDF

Posta Güvercinleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Köksal Sezgin. Okuyabilirsin Posta Güvercinleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... güvercini sporuna hak ettiği önemi veren adam ... Posta Güvercini, Türleri ve Özellikleri - guvercinler.gen.tr ... . Sonrasında bu yavru güvercinleri yetiştirip, yarıştırmak ve içlerinden başarılı olanları çoğaltmaktı. API'ımız üzerinden SMS gönderin. Posta Güvercini SMS Gateway, mevcut mesajlaşma sisteminize veya uygulamanıza kısa zamanda entegre edilebilir. Anadolu'da Yapilan kalelerin bazilarinda posta güvercinleri ile haberlesme amaçli güvercinlikler insa edilmistir. Bunlarin güzel bir örnegini Adiyaman'da Meml ... Posta Güvercini - Home | Facebook ... . Bunlarin güzel bir örnegini Adiyaman'da Memlük egemenligi döneminden kalma Yeni Kale'de görebiliriz. eski bir çetleşme/meylleşme yöntemi, g-posta. ayrilirlar.adana yoresindekiler hayvan gibi buyuk olurlar,tavuk gibi derler hatta,bazi kuscular bu yuzden posta guvercinlerine yavru baktirirlar ayni anda... Posta güvercinleri yaygın olarak kullanılan diğer adı ile muhabere güvercinleri uzun yıllar boyunca güvercin yetiştiricilerinin besledikleri ve sürekli olarak geliştirilmeye çalışılan bir güvercin ırkıdır. Po...