acem2019delhi.com

Bursa’ya Gidiş ve Dönüş

Responsive image
93 Harbi’ni izleyen çalkantılı aylarda 20 yaşındaki bir Bulgar gencin yolu Filibe’den Edirne ve İstanbul üzerinden Bursa’ya düşer. Amacı da, Bursa çarşılarında abacı ustalığı yaptığı sırada aniden vefat eden babasının mirasından kendi payına düşeni almaktır. İlk defa böylesine uzun bir yolculuğa çıkan meraklı delikanlı, pek fazla sürmeyeceğini tahmin ettiği seyahatini ayrıntıyla not etmeye karar verir. Ancak evdeki hesap çarşıya uymayacaktır: Daha sonraki yıllarda Bulgar kültür, sanat ve edebiyat tarihi araştırmalarıyla ün yapacak olan Nikola Naçov, memleketine ancak dört ay sonra dönebilecektir. Çünkü payına düşen taşınır ve taşınmaz mirasın satış ve devir işlemlerini başlatabilmesi için öncelikle babasının ortağı olan ve kendisinden yıllardır haber alınamayan amcasını bulması gerekecektir. Böylece Filibe, Edirne, İstanbul, Mudanya ve Bursa güzergâhında gelişen hikâyenin ekseni Varna ve Pravadı yönüne de kayacaktır.Sürükleyici üslupla aktarılan ve edebi unsurlarla bezeli bu kişisel hikâye, aynı zamanda 19. yüzyılın ikinci yarısında Rumeli, Marmara ve Karadeniz coğrafyasındaki toplumsal, ticari, iktisadi ve dini hayat üzerine bolca ışık tuttuğundan dolayı adeta arşiv kıymetinde bir tanıklık niteliği kazanmaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2019-10-04
DOSYA BOYUTU:
6,54
ISBN:
6057800435
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Nikola Naçov
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Bursa’ya Gidiş ve Dönüş PDF

Bursa’ya Gidiş ve Dönüş harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Nikola Naçov. Okuyabilirsin Bursa’ya Gidiş ve Dönüş sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...n alabilirsiniz ve siz de bu keyifli yolculukla trafik sorunundan kurtulabilirsiniz ... BURSA'YA GİDİŞ VE DÖNÜŞ - NİKOLA NAÇOV | Nadir Kitap ... . Bursa'ya Gidiş ve Dönüş 93 Harbi'ni izleyen çalkantılı aylarda 20 yaşındaki bir Bulgar gencin yolu Filibe'den Edirne ve İstanbul üzerinden Bursa'ya düşer. 93 Harbi'ni izleyen çalkantılı aylarda 20 yaşındaki bir Bulgar gencin yolu Filibe'den Edirne ve İstanbul üzerinden Bursa'ya düşer. Gönderen Bursa'ya Gidiş ve Dönüş. 15 Eylül 2019. Sık Sorulan Sorular Merak ettiğiniz her konuda lütfen bizimle i ... Bursa'ya Gidiş ve Dönüş | bkmkitap.com ... . 15 Eylül 2019. Sık Sorulan Sorular Merak ettiğiniz her konuda lütfen bizimle iletişime geçiniz. Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş. Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur. 13.50 TL. 93 Harbi'ni izleyen çalkantılı aylarda 20 yaşındaki bir Bulgar gencin yolu Filibe'den Edirne ve İstanbul üzerinden Bursa'ya düşer. Amacı da, Bursa çarşılarında abacı ustalığı yaptığı sırada... ...20 yaşındaki bir Bulgar gencin yolu Filibe'den Edirne ve İstanbul üzerinden Bursa'ya düşer. dil:Türkçe Tarafından gönderildi Bursa'ya Gidiş ve Dönüş:15 Eylül 2019 Gezi Rehberi kategorisinde yer alan Nikola Naçov - Bursa'ya Gidiş ve Dönüş kitabı en uygun ve indirimli fiyatla seni bekliyor. Hızlı kargo ile. Burada fiyat net, kitap jet! Bursa'ya Gidiş ve Dönüş 93 Harbi'ni izleyen çalkantılı aylarda 20 yaşındaki bir Bulgar gencin yolu Filibe'den...