acem2019delhi.com

Konfüçyüs / Filozoflar Serisi

Responsive image
Doğu uygarlığının en önemli temsilcilerinden biri kabul edilir. Çin geleneklerini derleyip toparlayarak yeni kuşaklara aktarmak isteyen Konfüçyüs, kendisine özgü yöntemleriyle öğretimi halka yaymış ve öğretmenliği bir uğraş haline getirmiş bir düşünürdür. Ancak adı filozoflar, devlet adamları, büyük öğretmenler ve ahlakçılar arasında değil, peygamberler arasında zikredilmektedir. Dinler Tarihi araştırmacıları da onun öğretisini bir din olarak kabul etmektedir. Konfüçyüs kendisini antik dönem krallarının öğretisini aktaran klasiklerin içerdiği değerleri ve ilkeleri topluma aktarmaktan sorumlu görmüştü. Temel amacı ve ideali tartışmalardan uzak ve tümüyle uyum içerisinde yaşayan bir toplum ve dünya kurmaktı. Bu ideale ulaşabilmek için ise, ideal insanı tanımlamak ve onun ortaya çıkmasına yardımcı olmak gerekiyordu. Öğretisinde öteki dünya, tanrı, ruhlar, doğaüstü varlıklar ve benzeri kavramlara ve olgulara yer vermemişti. Çünkü bu alan, onun ilgi alanına girmiyordu. Bu bakımdan Çin’in Sokrates’i olarak kabul edilir. Fikirleri, kendisi tarafından asla yazılı hale getirilmemiş, çoğunluğu birer düşünür ve bilim adamı olarak yetişen öğrencileri tarafından kâğıda dökülmüştür.
YAYIN TARİHİ:
2019-12-19
DOSYA BOYUTU:
9,25
ISBN:
6057522979
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Turan Tektaş
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Konfüçyüs / Filozoflar Serisi PDF

Konfüçyüs / Filozoflar Serisi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Turan Tektaş. Okuyabilirsin Konfüçyüs / Filozoflar Serisi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...adamları, büyük öğretmenler ve ahlakçılar arasında değil, peygamberler ... ÇİN FİLOZOFU KONFÜÇYÜSTEN 20 ANLAMLI SÖZ - Sonsuz Şifa ... ... Konfüçyüs-Filozaflar Serisi. Parola Yayınları. 8.00. Ancak adı filozoflar devlet adamları büyük öğretmenler ve ahlakçılar arasında değil peygamberler arasında zikredilmektedir. Seriler. Konfüçyüs ( Latince: Confucius, "Üstad Kong" ) Çinli filozof, eğitimci ve yazar. MÖ 551 - MÖ 479 tarihleri arasında, Doğu Zhou Hanedanlığı döneminde yaşadığı sanılmaktadır. Konfüçyüs. Francis Bacon (Filozoflar Serisi). Filozof olarak tanınmasa da ... Konfüçyüs / Filozoflar Serisi En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... . Konfüçyüs. Francis Bacon (Filozoflar Serisi). Filozof olarak tanınmasa da felsefeye ve gündelik hayata büyük etkileri olmuştur. 8.Konfüçyüs (MÖ.551 479). "Uzun bir yolculuk tek bir adımla başlar." Konfüçyüs bir bilgin, bir devlet adamı, bir reformcu olduğu kadar da büyük bir öğretmendi. Ne eski ve ne de yeni filozof ve ahlakçılar arasında hiç kimse onun kadar ün ve saygı kazanmış değildir. Çinli filozof (M.Ö. 551-479). Cizvit misyonerlerin, adını «Konfüçyüs» olarak Latinleştirdikleri Kung Fu Dzı, Çin kültürünü derinden etkilemiş bir felsefe ve politika öğretisinin yaratıcısıdır. Konfüçyüs / Filozoflar Serisi Doğu uygarlığının en önemli temsilcilerinden biri kabul edilir. Ancak adı filozoflar, devlet adamları, büyük öğretmenler ve ahlakçılar arasında değil, peygamberler... Konfüçyüs, çağın diğer filozofları gibi değişim dünyasının içinde değişmeleri arıyor ve bu değişimin de ahlaki anlamda olması gerektiği fikrine yoğunlaşıyordu. Konfüçyüs, doğası gereği muhafazakardı. Konfüçyüs; hayat, başarı ve felsefe üzerine çok derin söylemleri bulunan Çinli bir filozof ve eğitmendi. Konfüçyüs'ün verdiği cevap ise muhteşemdir. "Evet, ne kadar cahil olduğumu öğrendim." Öyle ki herkes Konfüçyüsten bir iki güzel söz okumuştur. MÖ 551 - MÖ 479 tarihleri arasında, Doğu Zhou Hanedanlığında yaşayan bu Çinli filozof, astronom ve yazarın öğretisi de bir o kadar önemli. Etkinlik. Home / Arkeoloji / Filozof ve Eğitmen Konfüçyüs Kimdi? Konfüçyüs tüm insanların ve içinde yaşadıkları toplumun ömür boyu öğrenme ve ahlaki görüşten faydalanabileceğine inanıyordu. Cizvit misyonerlerin, adını «Konfüçyüs» olarak Latinleştirdikl...