acem2019delhi.com

Osmanlı Şiiri Kılavuzu (3. Cilt)

Responsive image
Bu kitap günümüz insanının Fuzûlî, Bâkî, Nedîm gibi şairlerin eserlerini kolayca okuyup anlayabilmesi amacıyla hazırlandı. Bu şiiri vücuda getiren 650 civarında dîvân ve mesnevînin yaklaşık 1.500.000 beyti taranıp eski edebiyatın nirengi noktaları madde başları haline getirilerek zengin örneklerle izah edildi. Osmanlı Şiiri Kılavuzu'ndaki madde başlıkları, bugün yanlış bir adlandırmayla daha çok "Divan Şiiri" diye bilinen edebiyatın temel kavramlarını örnekleriyle açıklıyor. Kılavuzu kullananların ellerine aldıkları eski bir şiir metnini, önemli ölçüde çözüp tadına varabileceği inancındayız. Eski şiir, aradaki engeller kaldırıldığında gerçekten okuması ve yorumlaması son derece zevkli bir meşgaledir. Bu şiirin her beyti, bize yüzyıllar öncesinden gönderilmiş birer bilmece gibidir. Bunları çözmek, insanda heyecan ve bir yenisini daha çözüp anlama isteği uyandırır. Bundan 300-500 sene önce yaşamış bir söz ustasının zihninin kıvrımlarından kopan ince bir espriyi 21. yüzyılda yeniden keşfedip zevkine varabilmek, bambaşka bir heyecan konusudur. Osmanlı Şiiri Kılavuzu ile toplumumuzun, tarih ve kültürüyle daha güçlü bağlar kurabileceğine inanıyoruz.
YAYIN TARİHİ:
2019-11-23
DOSYA BOYUTU:
3,27
ISBN:
6054635726
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ahmet Atilla Şentürk
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Osmanlı Şiiri Kılavuzu (3. Cilt) PDF

Osmanlı Şiiri Kılavuzu (3. Cilt) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ahmet Atilla Şentürk. Okuyabilirsin Osmanlı Şiiri Kılavuzu (3. Cilt) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...Atilla Şentürk. Bu kitap günümüz insanının Fuzûlî, Bâkî, Nedîm gibi şairlerin eserlerini kolayca okuyup anlayabilmesi amacıyla hazırlandı ... Osmanlı Şiiri Kılavuzu - 3 - Ahmet Atilla Şentürk | Nadir Kitap ... . Indir Pdf Download Osmanlı Şiiri Kılavuzu (3. Cilt) docx fb2 torrent Epub ücretsiz 6054635726 Osmanlı Şiiri Kılavuzu (3. Cilt) txt doc;5. 89.25 TL. Osmanlı Şiiri Kılavuzu 3. Cilt-DBY Yayınları - Özel Ürün- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Bu ürün EXPOZE KİTAP tarafından gönderilecektir. 24 saatte kargoda fırsatı iş günlerinde geçerlidir. Osmanlı şiiri kılavuzu (3. Cilt). Ahm ... Osmanlı Şiiri Kılavuzu 3. Cilt | bkmkitap.com ... . Bu ürün EXPOZE KİTAP tarafından gönderilecektir. 24 saatte kargoda fırsatı iş günlerinde geçerlidir. Osmanlı şiiri kılavuzu (3. Cilt). Ahmet atilla şentürk / dby yayınları. Basım yılı: 2019. 105 TL. Osmanlı Şiiri Kılavuzu'ndaki madde başlıkları, bugün yanlış bir adlandırmayla daha çok Divan Şiiri diye bilinen edebiyatın temel kavramlarını örnekleriyle açıklıyor. Osmanlı Şiiri Kılavuzu (3. Cilt) Bu kitap günümüz insanının Fuzûlî, Bâkî, Nedîm gibi şairlerin eserlerini kolayca okuyup anlayabilmesi amacıyla hazırlandı. 15 gün içinde ücretsiz iade.Detaylı bilgi için tıklayın. Bu ürün EXPOZE KİTAP tarafından gönderilecektir. Osmanlı şiiri kılavuzu (3. Cilt). Ahmet atilla şentürk / dby yay...