acem2019delhi.com

Güç ve Masumiyet

Responsive image
Rollo May, Güç ve Masumiyet’te “Şiddetin masumiyetle ilgisi olabilir mi ya da masumiyet kendi katlini çağırır mı?” sorusunu yöneltiyor hepimize.Toplumsal ve psikolojik sorunların artık birbirlerinden ayrı tutulamayacağından hareketle, modern toplumsal şiddetin ve güce yönelik aşırı ihtiyacın kaynaklarını anlamak için derine iniyor.Güçsüzlüğü bir erdem haline getirişimizden, gücü iyiliğin de temeli olarak gören yeni bir ahlak kaynağına dek Rollo May, bu defa masumiyetin ve gücün izlerini sürüyor.“İnsan olmanın ne anlama geldiği” meselesiyle ilgilenen herkes için bir başyapıt…“Yazar, masumiyetin kusurlarını ararken muazzam bir ustalıkla siyasi değerlendirmelerini ve klinik tecrübesini de bir araya getiriyor… Bilgece, insanca ve hayranlık uyandırarak…”The Christian Century “Rollo May, bazen aydınlatan bazen nefis bir karanlığa gömerek yoluma yoldaş olan imgelerden biridir benim için.”Cem Mumcu Rollo MayDünyanın en ünlü psikoterapistlerinden biri olan Rollo May’in (1909-1994) eserlerinin en büyük özelliği, psikiyatri/psikoloji okurlarını aşıp genel okuyucuya ulaşabilmesidir. Örneğin herkesçe bilinen ve sıkça kullanılan, “Sevginin karşıtı nefret değil, kayıtsızlıktır” sözü ona aittir.
YAYIN TARİHİ:
2019-11-16
DOSYA BOYUTU:
9,93
ISBN:
6059318709
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Rollo May
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Güç ve Masumiyet PDF

Güç ve Masumiyet harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Rollo May. Okuyabilirsin Güç ve Masumiyet sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...atlini çağırır mı? sorusunu yöneltiyor hepimize ... Güç ve Masumiyet Rollo May ... . 29.40 TL. Rollo May Güç ve Masumiyet'te Şiddetin masumiyetle ilgisi olabilir mi ya da masumiyet kendi katlini çağırır mı? sorusunu yöneltiyor hepimize. Güç ve Masumiyet. GÜCÜN ANLAMI. Hayatta olmak güçtür elinde tutan kişiye yarar sağlamaları için buyruk altına almaktır.Kölelik kuşkusuz bariz bir örnektir.İstismarcı güç gücü kuvvetle özdeşleştirir. "GÜÇ VE MASUMİYET PDF ile böyle değildi - hiç ... Rollo May - Güç ve Masumiyet ... . "GÜÇ VE MASUMİYET PDF ile böyle değildi - hiç de öyle değildi. Bu PDF GÜÇ VE MASUMİYET! Onun için ne ?! "Ve ben sadece ... diğer insanlardan benzer şeyler duydum, gülümsedim. Kitap Adı:Güç Ve Masumiyet. Baskı Tarihi:Kasım 2013. güçsüzlüğün bir ifadesi olduğunu belirten May, gücün, güçsüzlüğün, güç karşısındaki masumiyetin, şiddetin ve değişen rollerin portresini çiziyor. Ana Sayfa Halk Edebiyatı Güç ve Masumiyet Pdf Kitap İndir. Rollo May, "Güç, her insanın doğuştan hakkıdır ve güçsüzlük de en az güç kadar zarar verici olabilir," diyor. 9.45 €. ...zenginleştiren ve güç ile birlikte var olan şiddet temasının da aslında güçsüzlüğün bir ifadesi olduğunu belirten May, gücün, güçsüzlüğün, güç karşısındaki masumiyetin, şiddetin ve... Rollo May, Güç ve Masumiyet'te Şiddetin masumiyetle ilgisi olabilir mi ya da masumiyet kendi katlini çağırır mı? sorusunu yöneltiyor hepimize. İnsanlar arası iletişim ve güç dengesi, bunun yanısıra masumiyet ve kişinin ...