acem2019delhi.com

İnciller Güvenilir Metinler midir ?

Responsive image
2019 yılının en başarılı dinler tarihi çalışmalarından biri. Dili son derece anlaşılır ve akıcı olan eser, bu yönüyle, hem dinler tarihi alanında çalışan akademisyenlere hem de Hıristiyanlık tarihi ve İnciller hakkında bilgi edinmek isteyen genel okuyucuya hitap etmekte ve bunu akademik kalitesinden ödün vermeden başarmaktadır. Zafer Duygu, temel kaynaklara dayalı derinlikli çalışmasında, İncillerin yazılış ve kabul ediliş süreçlerini farklı bir bakışla ele almaktadır: Mevcut İnciller, İsa Mesih’in biyografisini anlatan salt tarihsel metinler değil, İsa’yı, yazarlarının sahip oldukları teolojik tercih ve bakış açılarıyla uyum içinde göstermeye çalışan polemik kitaplarıdır.Prof.Dr. Muhammet TARAKÇI (Bursa Uludağ Üniversitesi)İnciller konusunda Türkiye'nin en yetkin isimlerinden olan Zafer Duygu, bu kitabında bugün Hıristiyanlık'ta yaygın olan birçok inancı, akademik bir üslupla ve olabildiğince objektif bir perspektiften sorguluyor. Duygu, bu titiz çalışmasıyla dinler tarihine meraklı okurlara İnciller ve İsa hakkında orijinal bilgiler sunmakla kalmıyor, dinler tarihi disiplininde bilimsel bir çalışmanın nasıl yapılması gerektiğini de gösteriyor.Doç.Dr. Alper Bilgili (Acıbadem Üniversitesi) Elinizdeki çalışmanın odak noktası “İnciller”, yani “Mesih” tabir edilen İsa’nın “kurtuluş” getirdiği ileri sürülen “çarmıh ve diriliş anlatıları”dır. İnciller, Türkçede rasyonel perspektifte ilk kez bu kadar derinlemesine analiz edilmektedir. Dogmatik ve teolojik şablonlara karşın akademik ve bilimsel çalışmalara model olacak bir eser.Dr. Kutlu Akalın (Mardin Artuklu Üniversitesi) Dört İncil, tarihsel ve bilimsel açılardan Hz. İsa’ya ulaşmanın en önemli yolu, ama aynı zamanda ona ulaşmanın önündeki en büyük engellerdir. Elinizdeki kitap çalışması, bu dilemmanın açıklamasıdır.
YAYIN TARİHİ:
2020-02-01
DOSYA BOYUTU:
12,45
ISBN:
6257945011
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Zafer Duygu
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İnciller Güvenilir Metinler midir ? PDF

İnciller Güvenilir Metinler midir ? harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Zafer Duygu. Okuyabilirsin İnciller Güvenilir Metinler midir ? sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...n "kurtuluş" getirdiği ileri sürülen "çarmıh ve diriliş anlatıları"dır ... İnciller Güvenilir Metinler Midir? - Zafer Duygu | Yeni ve İkinci El U ... . 26.13 TL. Doç.Dr. Alper Bilgili (Acıbadem Üniversitesi) Elinizdeki çalışmanın odak noktası "İnciller", yani "Mesih" tabir edilen İsa'nın "kurtuluş" getirdiği ileri sürülen "çarmıh ve diriliş anlatıları"dır. Doç.Dr. Alper Bilgili (Acıbadem Üniversitesi). Elinizdeki çalışmanın odak noktası "İnciller", yani "Mesih" tabir edilen İsa'nın "kurtuluş" getirdiği ileri sürülen "çarmıh ve diriliş anlatıları"dır. ...hem dinler tarihi alanında çalışan akademisyenlere hem de Hıristiyanlı ... İnanç ve Kültür Blogu: İnciller Güvenilir mi? | Sorularla Hristiyanlık ... . ...hem dinler tarihi alanında çalışan akademisyenlere hem de Hıristiyanlık tarihi ve İnciller hakkında bilgi edinmek isteyen genel okuyu. Alış-Veriş Listeme Ekle. İnciller Güvenilir Metinler midir ? İnciller Güvenilir Metinler Midir? - Düşün Yayıncılık - 9786257945011 - Zafer Duygu - - 2019 yılının en başarılı dinler tarihi çalışmalarından biri. İnciller Güvenilir Metinler Midir? KAPAT. %30 indirimli. Zafer Duygu. Kitap Tanıtımı. 2019 yılının en başarılı dinler tarihi çalışmalarından biri. Dili son derece anlaşılır ve akıcı olan eser, bu yönüyle... İnciller Güvenilir Metinler midir ? Yazar: Zafer Duygu. Yayınevi: DÜŞÜN YAYINCILIK. Dr. Kutlu Akalın (Mardin Artuklu Üniversitesi) Dört İncil, tarihsel ve bilimsel açılardan Hz. Zafer Duygu tarafından kaleme alınan İnciller Güvenilir Metinler midir ? ...hem dinler tarihi alanında çalışan akademisyenlere hem de Hıristiyanlık tarihi ve İnciller hakkında bilgi edinmek isteyen genel okuyu. Alış-Veriş Listeme Ekle. İnciller Güvenilir Metinler midir ? Doç.Dr. Alper Bilgili (Acıbadem Üniversitesi). Elinizdeki çalışmanın odak noktası "İnciller", yani "Mesih" tabir edilen İsa'nın "kurtuluş" getirdiği ileri sürülen "çarmıh ve diriliş anlatıları"dır. Doç.Dr. Alper Bilgili (Acıbadem Üniversitesi). Elinizdeki çalışmanın odak noktası "İnciller", yani "Mesih" tabir edilen İsa'nın "kurtuluş" getirdiği ileri sürülen "çarmıh ve diriliş anlatıları"dır. 28 TL. Doç.Dr. Alper Bilgili (Acıbadem Üniversitesi). Elinizdeki çalışmanın odak noktası "İnciller" yani "Mesih" tabir edilen İsa'nın "kurtuluş" getirdiği ileri sürülen "çarmıh ve diriliş anlatıları"dır. İnciller Güvenilir Metinler midir ? Zafer Duygu / Düşün Yayıncılık. Basım Yılı: 2020. İnciller Türkçede rasyonel perspektifte ilk kez bu kadar derinlemesine analiz edilmektedir. inciller güvenilir metinler midir. Kategoriler. Yemek ve Kahvaltı Takımları. Zafer Duygu tarafından kaleme alınan İnciller Güvenilir Metinler midir ? Pdf İndir isimli 376 sayfadan oluşan kitap; DÜŞÜN YAYINCILIK yayınevinin 1/2/2020 Cumartesi tarihinde ve 1......