acem2019delhi.com

Klasik Bilimkurgu Öyküleri

Responsive image
“İnsan aklının kapasitesi dahilindeki hiçbir icat, doğanın inşa ettiği engelleri yıkamazdı.” Klasik Bilimkurgu Öyküleri, iyi bilimkurgunun iyi edebiyata dönüşme yolundaki ilk durağı olan 19. yüzyıla uzanıyor. Öncü niteliğindeki bilimsel ve teknolojik icat öykülerinden medeniyete yabancılaşan modern kahraman anlatısına, ütopya ve distopya geleneğinin izlerinden bilimkurgu ve fantazyanın iç içe geçtiği kozmik dehşet türüne kadar genişleyen bir yelpazenin en değerli öyküleri buluşarak bu edebiyatın temel unsurlarını sergiliyor. Fitz-James O’Brien’ın yazdığı ve Lovecraft’ın en sevdiği öykülerden biri olarak tarihe geçen “Elmas Mercek”, Edward Page Mitchell’ın kaleme aldığı ve edebiyat tarihinin ilk zaman makinesi öyküsü olarak kabul edilen “Geri Giden Saat”, yine Mitchell’a ait ve türünün önemli örneklerinden biri olan “Gövdesi Olmayan Adam”, Frank R. Stockton imzalı bir icat öyküsü olan “Negatif Yerçekimi Hikâyesi”, usta ütopya yazarı Edward Bellamy’den “Hikâyem Size”, H. G. Wells’ten yazıldığı dönemde olduğu kadar günümüzde de değerini koruyan “Yeni Hızlandırıcı” ve ustaların ustası Abraham Merritt’ten “Çukur Halkı” bu derlemede yan yana geliyor.
YAYIN TARİHİ:
2019-10-16
DOSYA BOYUTU:
8,32
ISBN:
9753484282
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Kollektif
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Klasik Bilimkurgu Öyküleri PDF

Klasik Bilimkurgu Öyküleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Kollektif. Okuyabilirsin Klasik Bilimkurgu Öyküleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...im-kurgu Klasikleri 30. Korku, bilim kurgu, polisiye ve doğaüstü edebiyat eserlerini yan yana getiren 'Klasik Bilim Kurgu Öyküleri' raflardaki yerini aldı ... Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri | Nadir Kitap ... . Kitaplar. Bilim ve Teknik. Çizgi Roman. Çocuk Kitapları. Satışta Olanlar. Yüzyılın en iyi bilimkurgu öyküleri. Der. Orson Scott Card. Последние твиты от BilimkurguKlasikleri (@bkklasikleri). İthaki Bilimkurgu Klasikleri resmi twitter hesabı. #İstikbalGöklerdedir. Kadıköy, İstanbul. İthaki Yayınları bilim kurgu edebiyatının iki önemli eserini okurlarla buluşturdu. Orson Scott Card'ın " ... İthaki Bilimkurgu Klasikleri Dizisi | Bilimkurgu Kulübü ... . #İstikbalGöklerdedir. Kadıköy, İstanbul. İthaki Yayınları bilim kurgu edebiyatının iki önemli eserini okurlarla buluşturdu. Orson Scott Card'ın "Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri" adlı derlemesi. kendi ifadesiyle adeta "bir mücevher koleksiyonu". *Katı Bilimkurgu (Hard Science Fiction): Katı bilimkurgu eserlerinde fizik, kimya, astrofizik kuralları tamamen uygulanır ve bu kurallar detaylı bir şekilde anlatılır. Bu anlatımlar, bilimsel kurallar ile tutarlılık gösterirken bir yandan bilimin... İthaki bilimkurgu serisinin 30. kitabı olan Yüzyılın en iyi bilim kurgu öyküleri kitabı Isaac Asimov, Arthur C. Clarke, Robert A. Heinlein, Ursula K. Le Guin gibi 26 usta ismin yazdığı öykülerden oluşmaktadır. Korku, bilim kurgu, polisiye ve doğaüstü edebiyat eserlerini yan yana getiren "Klasik Bilim Kurgu Öyküleri" raflardaki yerini aldı. İSTANBUL (İHA) - Korku, bilim kurgu, polisiye ve doğaüstü edebiyat eserlerini yan yana getiren 'Klasik Bilim Kurgu Öyküleri' raflardaki yerini aldı. Korku, bilim kurgu, polisiye ve doğaüstü edebiyat eserlerini yan yana getiren "Klasik Bilim Kurgu Öyküleri" raflardaki yerini aldı. Korku, bilim kurgu, polisiye ve doğaüstü edebiyat eserlerini yan yana getiren 'Klasik Bilim Kurgu Öyküleri' raflardaki yerini aldı. Korku, bilim kurgu, polisiye ve doğaüstü edebiyat eserlerini yan yana getiren 'Klasik Bilim Kurgu Öyküleri' raflardaki yerini aldı. Gene boş zamanı hayatıma katık etmiş beni oyalayacak ne bulabilirim diye sanal ağ üzerinde fink atarken, Twitter'da da zaman zaman denediğim "kısa öykü" konsepti için İngilizceyi kullanan dünyanın......