acem2019delhi.com

Fitne Döneminde Kurtuluş Yolu

Responsive image
İbn Hazm, dini ilimler ve fenni bilimler alanında eserleri ve çalışmalarıyla tanınmış çok yönlübir alimdir. İslam kaynaklarını kullanarak dünya hakkında bilimsel tespitler yapmış, tıp bilimine de katkıları olmuştur. Hadis, fıkıh, tefsir, felsefe, mantık gibi alanlarda edindiği bilgilerle Kuran-ı Kerime ve hadislere hâkim olması sayesinde dini meselelere güvenilir cevaplar vermiştir. İbn Hazm et-Telhis Li-Vucuhi’t Tahlis eserinde, dini yönden birçok kişinin merak ettiği, kendisine cevap bulamadığı veya daha sahih/güvenilir cevaplar aradığı soruları benzerliklerine göre sınıflandırmış ve on başlık halinde kendisine özgü bir yöntemle cevaplamıştır. Öncelikle ayet ve hadislerden soruyla ilgili kişiye delil getirebilecek alıntılar yapmış sonrasında kendi görüş ve açıklamalarıyla tavsiye niteliğinde eklemeler yapmıştır. Allah’ın (c.c.) rızasını kazanma, ilim talep etme, nafile ibadetler, kötülükler ve fitneler karşısında yapılması gerekenler, dünyalık hususlar, sahih hadisler, tövbe bahsi gibi her Müslümanın daima merak ettiği konuları ele almıştır. Özveriyle yapılan bu tercüme, kaynağımız Kuran-ı Kerim ve hadisler ışığında ‘Kurtuluş Yolu’muzu işaret etmektedir.
YAYIN TARİHİ:
2019-06-25
DOSYA BOYUTU:
11,47
ISBN:
6056944000
DİL:
TÜRK
YAZAR:
İbn Hazm
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Fitne Döneminde Kurtuluş Yolu PDF

Fitne Döneminde Kurtuluş Yolu harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır İbn Hazm. Okuyabilirsin Fitne Döneminde Kurtuluş Yolu sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...azm. İbn Hazm, dini ilimler ve fenni bilimler alanında eserleri ve çalışmalarıyla tanınmış çok yönlü bir alimdir ... Fitne Döneminde Kurtuluş Yolu ... . İslam kaynaklarını kullanarak dünya hakkında bilimsel tespitler yapmış... 5.85 TL. Fitne Döneminde Kurtuluş Yolu İbn Hazm, dini ilimler ve fenni bilimler alanında eserleri ve çalışmalarıyla tanınmış çok yönlü bir alimdir. Fitne Döneminde Kurtuluş Yolu. İbn Hazm, dini ilimler ve fenni bilimler alanında eserleri ve çalışmalarıyla tanınmış çok yönlü bir alimdir. ... Fitne Döneminde Kurtuluş Yolu | bkmkitap.com ... . İbn Hazm, dini ilimler ve fenni bilimler alanında eserleri ve çalışmalarıyla tanınmış çok yönlü bir alimdir. İbn Hazm. İbn Hazm, dini ilimler ve fenni bilimler alanında eserleri ve çalışmalarıyla tanınmış çok yönlü bir alimdir. İslam kaynaklarını kullanarak dünya hakkında bilimsel tespitler yapmış... 8.45 TL. Fitne Döneminde Kurtuluş...