acem2019delhi.com

Üstün Zeka Üstün Yetenek

Responsive image
ÜSTÜN ZEKÂ ÜSTÜN YETENEK, anne babalara, aile bireylerine farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Yaşanmışlıklardan ve bu alanda yapılmış akademik çalışmalardan yola çıkan eser, üstün potansiyelli bireyler ve onların genel ihtiyaç ve özelliklerine dikkat çekiyor.İlk bölümde zekâ ve yetenek kavramları ve zekâ testlerine dair bilgiler yer alıyor, tanılama süreci ayrıntılı olarak anlatılıyor. Eğitimci Naci Akgümüş ile yapılan söyleşide Milli Eğitim Bakanlığının resmî tanılama sürecine dair, (RAM,BİLSEMtanılamasüreçleri)sorularayanıtbulacaksınız. Psikolog Sema Şahin ailelerden gelen sorular bölümünü değerlendirdi. İkinci bölümde, Çocuk Gelişimi Uzmanı Hülya Akçay ve Dr. Y. Kenan Okur, üstün potansiyelliler alanında yapılmış bitirme, yüksek lisans, doktora tezleri vb. araştırmalardan önemli konuları derledi. Annelerin çocuklarıyla yaşadıkları sürece dair görüşleri, üstün potansiyelli çocukların okuma eğilimleri, öğrenme özellikleri, problem çözme becerileri, tanı öncesi/sonrası ve okulöncesi/okul zamanı yaşananlar, üstün potansiyelli bireylerin akranlarından ayrışan yönleri, aile içindeki konumları, sosyal hayattakarşılaştıklarıdurumlargibikonularyeralıyor. Üstün Potansiyelli Çocuklar Aile Eğitim Uzmanı Uğur Zat ile üstün potansiyellilerle ve onların aile eğitim süreçleriyle ilgili bir söyleşi aileler için yol gösterici olacaktır.ÜSTÜN ZEKÂ ÜSTÜN YETENEK kitabı, ailelerin en çok sorduğu sorulara bir cevap, tanılama süreçlerine dair bir rehber, üstün potansiyelli bireyleri tanımanın ilk adımı. 
YAYIN TARİHİ:
2019-05-04
DOSYA BOYUTU:
9,25
ISBN:
6058206496
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Hülya Akçay
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Üstün Zeka Üstün Yetenek PDF

Üstün Zeka Üstün Yetenek harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Hülya Akçay. Okuyabilirsin Üstün Zeka Üstün Yetenek sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...rı kadar, bir o kadar da sosyolojik kökenlere sahiptirler ... Üstün veya Özel Yetenek: Zekâ, Yaratıcılık, Sanat, Spor, Liderlik... ... . Kolektif. Üstün Zeka Üstün Yetenek, anne babalara, aile bireylerine farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Yaşanmışlıklardan ve bu alanda yapılmış akademik çalışmalardan yola çıkan eser... Üstün zeka ve üstün yetenek birbirinin yerine kullanılan farklı iki kavramdır. Üstün Zeka nasıl tanılanır? İlk olarak uygulanacak standart zeka testleri ile zeka bölümü ölçümlenir. ...önce anlayabilme ve sezgi gibi bir çok zihinsel yete ... Yüksek Zekâ / Üstün Yetenek Sendromu ... . ...önce anlayabilme ve sezgi gibi bir çok zihinsel yetenek bakımından üstün zihin kapasitesine sahip çocuklardır. ibare eklenmelidir: "Üstün Zeka ve Yetenek" başlıklı makalenin tüm hakları yazarı... Üstün zekâlı ve üstün yetenekli çocuk kimdir ? Dolayısıyla öncelikle üstün zekâ ve yeteneğe sahip çocukların tespit edilmesi ve yetenek alanlarının belirlenmesi gerekir. Bu durum, üstün zekalı ve üstün yetenekli çocukların yeteneklerinin tümünü kullanmadan başarılı olmalarını sağlamaktadır. Mantıksal zeka toplumda oldukça fazla değer verilen bir yetenek alanıdır. ÜSTÜN ZEKA VE YETENEĞİN TANIMI Üstün zekalılar, zihinsel yeteneklerinin yada zekalarının bir çoğunda akranlarına göre üst performans gösteren ya da gizil güce sahip olan... Üstün Zeka Üstün Yetenek, anne babalara, aile bireylerine farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. yola çıkan eser, üstün potansiyelli bireyler ve onların genel ihtiyaç ve özelliklerine dikkat çekiyor. İstek üzerine üstün zeka, üstün yetenek, özel yetenek, yüksek yetenek, üstün potansiyel gibi kavramlar arasındaki farkın açıklanması yazıyorum. Üstün Zeka/Yetenek Nedir? Üstün yetenek kavramı da zekâ kavramı gibi net bir tanıma sahip olmasa da üstün yeteneğin tanımına ilişkin birçok yaklaşım bulunmaktadır. Üstün zekalı çocukların pek çok ayırt edici özellikleri vardır. en önemli yeteneklerinden biri kolaylıkla kavram oluşturabilmeleridir. Üstün Zeka ve Üstün Zekal...