acem2019delhi.com

Matüridi Kelamı

Responsive image
Klasiklerimiz, geçmişi anlamlandırmak ve geleceğimizin istikametini tayin etmede önemli bir yer tutmaktadır. Bu anlamda onların tercüme edilmesi kültür ve düşünce dünyamıza ciddi katkılar sunacaktır. Geleneğimizin ve medeniyetimizin kilit taşlarından olan Mâtürîdî kelamında yeniden inşa edici bir konuma sahip Ebü’l-Muîn en-Nesefî’nin, Bahru’l-Kelâm isimli bu eseri Mâtürîdî düşünceyi tanımak adına önemli bir katkı sunmaktadır.Eserde İslâm’ın inanca dair ilkeleri Mâtürîdî düşüncenin bakış açısıyla ele alınmaktadır. Bunun yanında muhalif din ve mezheplerin görüşlerine de eleştiriler getirilmiştir. Bütün bunlar yapılırken akıl-nakil dengesi gözetilmiş, konular Kur’ân-Sünnet ve akli deliller ışığında belli bir insicamda işlenmektedir.
YAYIN TARİHİ:
2019-05-03
DOSYA BOYUTU:
4,59
ISBN:
6052105467
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ebu'l-Muin en-Nesefi
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Matüridi Kelamı PDF

Matüridi Kelamı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ebu'l-Muin en-Nesefi. Okuyabilirsin Matüridi Kelamı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...iz, geçmişi anlamlandırmak ve geleceğimizin istikametini tayin etmede önemli bir yer tutmaktadır ... Maturidi ve Maturidilik » | B) Kelâm. ... . Bu anlamda onların tercüme edilmesi kültür ve düşünce dünyamıza ciddi... 42.50 TL. Geleneğimizin ve medeniyetimizin kilit taşlarından olan Mâtürîdî kelamında yeniden inşa edici bir konuma sahip Ebü'l-Muîn en-Nesefî'nin, Bahru'l-Kelâm isimli bu eseri Mâtürîdî düşünceyi... %45. Matüridi Kelamı. Ebu'l-Muin en-Nesefi. Geleneğimizin ve medeniyetimizin kilit taşlarında ... Maturidi Kimdir ? Maturidilik Nedir ? - MATURİDİ YESEVİ OTAĞI ... ... %45. Matüridi Kelamı. Ebu'l-Muin en-Nesefi. Geleneğimizin ve medeniyetimizin kilit taşlarından olan Mâtürîdî kelamında yeniden inşa edici bir konuma sahip Ebü'l-Muîn en-Nesefî'nin Bahru'l-Kelâm... Matüridi Kelamı. Klasiklerimiz, geçmişi anlamlandırmak ve geleceğimizin istikametini tayin etmede önemli bir yer tutmaktadır. 34 TL. Geleneğimizin ve medeniyetimizin kilit taşlarından olan Mâtürîdî kelamında yeniden inşa edici bir konuma sahip Ebü'l-Muîn en-Nesefî'nin, Bahru'l-Kelâm isimli bu eseri Mâtürîdî düşünceyi... Maturidl'nin eserlerinin yayımlanması ve Maturidi kelam anlayışı üzerinde çalışm~larının artması, Sünnilik içinde yeniden yapılanmaya dair bir dikkat ve heyecan oluşturmaktadır. Akıl taraftarlığının Ebu Hanlfe'den sonraki önemli temsilcilerinden olan İmam Matüridi, Ebu Hanife'nin fikirlerini geliştirerek köklü bir kelam ekolünün oluşmasını sağlamıştır. 32.30 TL. Geleneğimizin ve medeniyetimizin kilit taşlarından olan Mâtürîdî kelamında yeniden inşa edici bir konuma sahip Ebü'l-Muîn en-Nesefî'nin, Bahru'l-Kelâm isimli bu eseri Mâtürîdî düşünceyi... Geleneğimizin ve medeniyetimizin kilit taşlarından olan Mâtürîdî kelamında yeniden inşa edici bir konuma sahip Ebü'l-Muîn en-Nesefî'nin, Bahru'l-Kelâm isimli bu eseri Mâtürîdî düşünceyi tanımak... Matüridi Akaidi (Bahrü l-kelam Tercümesi). Notlarla Tercüme Eden: Ramazan Biçer. Ebū l-mu īn en-nesefī, Māturīdī gelenek içerisinde Ebū Manṣūr el-māturīdī den sonraki en önemli isimlerden birisidir. Matüridi Kelamı/Ebü'l-Muin en-Nesefi en uygun fiyatı GittiGidiyor'da! Matüridi Kelamı/Ebü'l-Muin en-Nesefi incelemesi, yorumlar, özellik...