acem2019delhi.com

Bir Rus Generalinin GünlükleriTürkiye Gürcistanı’nda Üç Ay

Responsive image
Rus ordusunda görevli Gürcü bir general olan Giorgi Kazbegi, 1874 yılı baharında, günlüklerinde “Türkiye Gürcistanı” olarak nitelendirdiği, bugün Artvin ve çevresinde yer alan pek çok bölgeyi ziyaret etmiş; üç ay boyunca, kimi zaman yaya kimi zaman at sırtında dolaştığı bu bölgelere dair izlenimlerini gezi notları şeklinde kaleme almıştır. Kazbegi, müthiş bir doğa bilgisi ve gözlem yeteneğiyle yazıya aktardığı; dönemin günlük yaşantısıyla ve çarpıcı toplumsal olaylarıyla iç içe geçen bu yolculuğuna, sayfalar boyunca bu gezide adeta ona eşlik eden okurunu da son ana kadar dahil eder. Gezgin, bu günlüklerde, Şavşatlı devrimcilerin yenilgisi ile sonuçlanan Selim Himşiaşvili öncülüğündeki “On Binlerin İsyanı” olayının tarihsel arka planına ışık tutarken; okur, onunla birlikte çıktığı bu tarihi yolculukta; Yusufeli’nde o dönemde hâlâ yaşamakta olan 80 Hristiyan ailenin varlığı, Artvinli Ermenilerin ilginç yaşantıları, eski dilde yazılmış İncil’i okumak için 20 saat yaya yolculuğun ardından Artvin’e ulaşan Gürcü bir rahibin varlığı gibi pek çok yeni ve çarpıcı bilgiyle buluşur.
YAYIN TARİHİ:
2019-04-26
DOSYA BOYUTU:
3,58
ISBN:
9755537207
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Giorgi Kazbegi
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Bir Rus Generalinin GünlükleriTürkiye Gürcistanı’nda Üç Ay PDF

Bir Rus Generalinin GünlükleriTürkiye Gürcistanı’nda Üç Ay harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Giorgi Kazbegi. Okuyabilirsin Bir Rus Generalinin GünlükleriTürkiye Gürcistanı’nda Üç Ay sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ı baharında, günlüklerinde "Türkiye Gürcistanı" olarak nitelendirdiği, bugün Artvin ve çevresinde yer alan pek çok ... Bir Rus Generalinin Günlükleri; Türkiye Gürcistanı'nda Üç Ay... ... ... %25. Bir Rus Generalinin Günlükleri-Türkiye Gürcistanında Üç Ay. Giorgi Kazbegi. Doruk Yayımcılık. Bir Rus Generalinin Günlükleri %30 indirimli Rus ordusunda görevli Gürcü bir general olan... Bir Rus Generalinin Günlükleri Türkiye Gürcistanı'nda Üç Ay Doruk Yayınları 34.02 TL. Bir Rus Generalinin Günlükleri Türkiye Gürcistanında Üç Ay - Rus ordusunda görevli Gürcü bir general olan G ... Bir Rus Generalinin Günlükleri & Türkiye Gürcistanı'nda Üç Ay... ... .02 TL. Bir Rus Generalinin Günlükleri Türkiye Gürcistanında Üç Ay - Rus ordusunda görevli Gürcü bir general olan Giorgi Kazbegi, 1874 yılı baharında, günlüklerinde "Türkiye Gürcistanı"... ...Günlükleri - Türkiye Gürcistanı'nda Üç Ay" adlı kitap yayımlandı. üç ay boyunca, kimi zaman yaya kimi zaman at www.dorukyayinlari.com/…/bir-rus-generalinin-gunlu…/ 22.86 TL. Rus ordusunda görevli Gürcü bir general olan Giorgi Kazbegi, 1874 yılı baharında, günlüklerinde "Türkiye Gürcistanı" olarak nitelendirdiği, bugün Artvin ve çevresinde yer alan pek çok... Bir Rus Generalinin Günlükleri. Türkiye Gürcistanı'nda Üç Ay. Rus ordusunda görevli Gürcü bir general olan Giorgi Kazbegi, 1874 yılı baharında, günlüklerinde "Türkiye Gürcistanı" olarak... ...Türkiye Gürcistanı'nda Üç AyRus ordusunda görevli Gürcü bir general olan Giorgi Kazbegi, 1874... https://www.ilknokta.com/giorgi-kazbegi/bir-rus-generalinin-gunlukleri.htm. https://www.pandora.com.tr/kitap/bir-rus-generalinin-gunlukleri-turkiye-gurcistani-nda-uc-ay/691228. Rus ordusunda görevli Gürcü bir general olan Giorgi Kazbegi, 1874 yılı baharında, günlüklerinde Türkiye Gürcistanı olarak nitelendirdiği, bugün Artvin ve .. Rus ordusunda görevli Gürcü bir general olan Giorgi Kazbegi, 1874 yılı baharında, günlüklerinde Türkiye Gürcistanı olarak nitelendirdiği, bugün Artvin ve .. Rus ordusunda görevli Gürcü bir general olan Giorgi Kazbegi, 1874 yılı baharında, günlüklerinde "Türkiye Gürcistanı" olarak nitelendirdiği, bugün Artvin ve çevresinde yer alan pek çok bölgeyi ziyaret... ...Günlükleri & Türkiye Gürcistanı'nda Üç Ay Rus ordusunda...