acem2019delhi.com

Yüreğim Sol’madanMalatya, Dersim, Elazığ, Erzincan’da Devrimci Mücadele

Responsive image
Kitap; 1975-85 arası Malatya, Erzincan, Elazığ ve Dersim bölgesindeki devrimci mücadeleyi birçok bilinmeyen yönüyle ele alıyor. Bölgenin önemli aktörleri ilk defa konuşuyor ve tüm bölge ilk defa boydan boya masaya yatırılıyor. Devrimci hareketin o gün merkezinde yer alan aktörler ise kendi perspektiflerinden karar alış süreçlerini yansıtıyor. Ortaya çıkan tablo ise sonraki tarihsel süreci etkileyebilecek düzeyde önemli olgular içeriyor.Kısacası kitap, 1975-85 döneminde, hem bir bölge mücadelesini sergilemesi hem de buradan yola çıkarak devrimci hareketin geneline dair değerlendirmeler, eleştiriler ve önermeler içermesi açısından arşivlerde yer almayı hak ediyor. Hem bir devrimcinin özel anılarını hem de başkalarının ağzından hareketin genel seyrini bütünlük içinde verebilmek kolay bir denklem değildir. Kitabın bu zor denklemin üstesinden ne denli gelebildiği ise okurun düşünceleriyle berraklaşacaktır.
YAYIN TARİHİ:
2019-11-14
DOSYA BOYUTU:
4,19
ISBN:
6052601938
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Oğuz Erden
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Yüreğim Sol’madanMalatya, Dersim, Elazığ, Erzincan’da Devrimci Mücadele PDF

Yüreğim Sol’madanMalatya, Dersim, Elazığ, Erzincan’da Devrimci Mücadele harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Oğuz Erden. Okuyabilirsin Yüreğim Sol’madanMalatya, Dersim, Elazığ, Erzincan’da Devrimci Mücadele sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...tıyor. Deals. Points Catalog. Home » Yüreğim Sol'madan & Malatya, Dersim, Elazığ, Erzincan'da Devrimci Mücadele ... Malatya Dersim Elazığ Erzincan'da Devrimci Mücadele ... . Kitap; 1975-85 arası Malatya, Erzincan, Elazığ ve Dersim bölgesindeki... Yüreğim Sol'madan: Malatya, Dersim, Elazığ, Erzincan'da Devrimci Mücadele Kağıt Kapak - 28 Mayıs 2019. Erdinç Obuz (Eser Sahibi). NOTABENE YAYINLARI üzerinden piyasaya sürülen Yüreğim Sol'madan Malatya, Dersim, Elazığ, Erzincan'da Devrimci Mücadele kitabı, alanının en iyilerinden birisi. Bu konuda hassasiyet gösterin lütfen. Kitap: Yüreğim Sol'madan Malatya Dersim Elazığ Erzincan'da Devrimci Müca ... Yüreğim Sol'madan Malatya, Dersim, Elazığ, Erzincan'da Devrimci... ... . Bu konuda hassasiyet gösterin lütfen. Kitap: Yüreğim Sol'madan Malatya Dersim Elazığ Erzincan'da Devrimci Mücadele. Kullanıcı: m.ç. 1 Mayıs 2006'da ISO / IEC 26300 uluslararası sta...