acem2019delhi.com

Yoldaş Che

Responsive image
Bugün Che yılda bir kez, beş yılda, on yılda ya da yirmi yılda bir kez anılmıyor. O her yıl, her ay, her gün, her yerde, fabrikalarda, okullarda, askeri birliklerde, evlerde anılıyor. Çocuklar ve bu yirmi yıl boyunca kim bilir kaç kez “Pioneerler komünizme feda olsun, Che gibi olacağız!” diye ant içen Pioneerler [öncüler] onu anıyorlar. Sadece bu olgu, sadece bu düşünce, sadece bu gelenek bile Che’nin sürekli ve yüce bir şekilde yanı başımızda olmasının kanıtıdır. Ve söz konusu olan yalnızca bizim Pioneerlerimiz, bizim çocuklarımız değildir. Bu yerkürenin tüm çocuklarının, dünyanın tüm çocuklarının bu aynı sloganı benimseyeceklerini düşünüyorum: “Pioneerler komünizme feda olsun, Che gibi olacağız.” Bir devrimci, bir komünist örneği arandığında, daha üstün bir sembol, daha iyi bir imaj, daha kesin bir düşünce bulunamaz. Böyle söylüyorum, çünkü buna inanıyorum. Buna her zaman inandım. Bu inanç belki de bugün, 18 Ekim 1967’de “Savaşçılarımız, devrimcilerimiz, militanlarımız, çocuklarımız nasıl olmalıdır?” diye sorduğum ve “Che gibi olmalarını istiyoruz, çünkü Che bu yeni insanın, komünist toplumun bu onurlu insanının canlı bir örneğidir.” cevabını verdiğim andan çok daha derindir.
YAYIN TARİHİ:
2019-05-06
DOSYA BOYUTU:
12,29
ISBN:
6052493755
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ahmet Seyrek
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Yoldaş Che PDF

Yoldaş Che harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ahmet Seyrek. Okuyabilirsin Yoldaş Che sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...t uyu! Seni kapitalizmin kirli, kanlı ellerine, döneklerin sahtekar kalemlerine CHE'NİN İKİYÜZLÜ SAVUNUCULARI Che'yi yazıyorlar haftalardır ... Selam Yoldaşlar.. CHE YOLDAS" - Video İzle - İndir | videoindirelim.com ... . Yoldaş Che [ Ahmet Seyrek ]. Dorlion Yayınevi. Sadece bu olgu, sadece bu düşünce, sadece bu gelenek bile Che'nin sürekli ve yüce bir şekilde yanı başımızda olmasının kanıtıdır. Sadece bu olgu, sadece bu düşünce, sadece bu gelenek bile Che'nin sürekli ve yüce bir şekilde yanı başımızda olmasının kanıtıdır. Yoldaş Che 9786052493755 Dorlion Yayınları. Yoldaş Türkiye'de yolculuk yapan insanları buluşturarak seyahatlerinde birbirlerine yoldaş olm ... Che Yoldaş Profilleri | Facebook ... . Yoldaş Che 9786052493755 Dorlion Yayınları. Yoldaş Türkiye'de yolculuk yapan insanları buluşturarak seyahatlerinde birbirlerine yoldaş olmalarını sağlıyor ve aynı yöne gidecek yolcuları ile sürücüleri buluşturuyoruz - Şehirler arası yolculuklarınızda... YOLDAŞFM... Djlerimiz : Kendini Bilene Kural Gerekmez Edeple Gelen Hürmetle Gider..... Dsgn PRoFeSSioNaL. Che Guevara Yoldaş kitabını takas yaparak al. 'Castaneda'nın kuvvetli idrak kabiliyeti Che'nin düşünce şeklinin köklerini ve gelişimini ortaya çıkarmayı hedefliyor.' Küba devriminin önderlerinden, devrimci kişiliği ile hâlâ yolumuzu aydınlatan, ünlü gerilla, yoldaş Ernesto Che Guevera'yı doğumunun 80. yılında saygıyla anıyoruz. Fidel yoldaş ile Uluslararası Komünist Hareket, devrimci ruh sahibi bir gerilla liderini de yitirmiş oldu. yıllarda ilham kaynağı olan 26 Temmuz Gerilla Hareketi lideri olan Fidel'in silah yoldaşı Che, 1956......