acem2019delhi.com

Fıtratla Buluşmaİnkarcı Akımlara Cevaplar

Responsive image
“Nihilizm örneğinde, insanoğlu, Allah inancından uzaklaşırken, onun için hareket noktası, değerler manzumesi, kalmamıştır. Çünkü, Tanrı inancı yoksa bağlayıcı hiçbir ahlaki ilkeden de bahsedemeyiz.”Medya yoluyla çok çeşitli felsefî ve ideolojik görüşler ve inkârcı akımlarla karşılaşmaktadır. Ateizm, materyalizm (maddecilik), natüralizm, darvinizm, marksizm, pozitivizm, nihilizm, agnostisizm, deizm, panteizm, bunların başlıcalarıdır. Bu inkârcı akımlar karşısında, gençlik, evrenin ve insanın niçin varolduğunu, bir Yaratıcı'nın olup olmadığı sorguluyor. Bu durum, gençlerin bilgi, düşünce, irade, özgürlük ve bilinç sahibi olmalarının bir gereğidir. O hâlde, yapılması gereken, gençliğin inanç konularıyla ilgili sorularını kanıtlara dayalı olarak cevaplamaktır. Ateizm, deizm, nihilizm gibi düşüncelerin akıl ve bilim önünde eleştirisini yapmaktır. Aksi hâlde, cevabını bulamadıkları sorular karşısında geçler şüphe ve boşluğa düşer, tarih şuurundan uzaklaşır. İşte bu kitap özellikle sosyal medya üzerinden yayılan bu soruna karşı İslam'ın çözümlerini ele almaktadır. Konuyla ilgili diğer kitaplardan farklı konular, kolaylıkla anlaşılacak bir dil, akıcı bir üslupla açıklanmıştır. Akılda kalıcı olması için benzetmeler ve hikâyeler ile verilen mesajlar pekiştirilmiştir.Kitap,lise ve üniversite çağındaki gençlik için kaleme alınmış, din kültürü dersleri için de kaynak olacak niteliktedir.
YAYIN TARİHİ:
2020-02-03
DOSYA BOYUTU:
6,60
ISBN:
6058181984
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Doç. Dr. Recep Ardoğan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Fıtratla Buluşmaİnkarcı Akımlara Cevaplar PDF

Fıtratla Buluşmaİnkarcı Akımlara Cevaplar harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Doç. Dr. Recep Ardoğan. Okuyabilirsin Fıtratla Buluşmaİnkarcı Akımlara Cevaplar sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...Cevaplar - Prof. Dr. Recep ARDOĞAN. Medya yoluyla çok çeşitli felsefî ve ideolojik görüşler ve inkârcı akımlarla karşılaşmaktadır ... PDF İÇİNDEKİLER ... . Fıtratla Buluşma İnkarcı Akımlara Cevaplar. Bu inkârcı akımlar karşısında gençlik evrenin ve insanın niçin varolduğunu bir Yaratıcı'nın olup olmadığı sorguluyor. Çünkü, Tanrı inancı yoksa bağlayıcı hiçbir ahlaki ilkeden de bahsedemeyiz.". Medya yoluyla çok çeşitli felsefî ve ideolojik görüşler ve inkârcı akımlarla karşılaşmaktadır. Fıtratla Buluşma (Ciltli). KA ... Fıtratla Buluşma (Ciltli) İnkarcı Akımlara Cevaplar ... .". Medya yoluyla çok çeşitli felsefî ve ideolojik görüşler ve inkârcı akımlarla karşılaşmaktadır. Fıtratla Buluşma (Ciltli). KAPAT. Bu inkârcı akımlar karşısında, gençlik, evrenin ve insanın niçin varolduğunu, bir Yaratıcı'nın olup olmadığı sorguluyor. Doç. Dr. Recep Ardoğan. "Nihilizm örneğinde, insanoğlu, Allah inancından uzaklaşırken, onun için hareket noktası, değerler manzumesi, kalmamıştır. Çünkü, Tanrı inancı yoksa bağlayıcı hiçbir ahlaki ilkeden de bahsedemeyiz.". Medya yoluyla çok çeşitli felsefî ve ideolojik görüşler ve inkârcı akımlarla karşılaşmaktadır. FITRATLA BULUŞMA. İnkârcı Akımlara Cevaplar. Yazar: Recep ARDOĞAN. Editör: Dr. Öğr. İçindekiler. İnkârcı akımlar.. 6. 1. ATEİZM... Çünkü, Tanrı inancı yoksa bağlayıcı hiçbir ahlaki ilkeden de bahsedemeyiz." Medya yoluyla çok çeşitli felsefî ve ideolojik görüşler ve inkârcı akımlarla karşılaşmaktadır. Fıtratla Buluşma [ Recep Ardoğan ]. Klm Yayınları. Bu inkârcı akımlar karşısında, gençlik, evrenin ve insanın niçin varolduğunu, bir Yaratıcı'nın olup olmadığı sorguluyor. Eser, kitapyurdu.com kitapambari.com bkmkitap.com, kitapdenizi.com darulkitab.net babil.com gibi online satış sitelerinden elde edilebilir. Mehmet DERİ. FITRATLA BULUŞMA / İnkârcı Akımlara... Fıtratla Buluşma İnkarcı Akımlara Cevaplar Yazar : ,Recep Ardoğan, Klm Yayınları %15 indirim Fiyat : 1...