acem2019delhi.com

Osmanlı Kapısında BüyümekAhmet Mithat Efendi’nin Hikaye ve RomanlarındaGayrimüslim Osmanlı Vatandaşları

Responsive image
Osmanlı Kapısında Büyümek’te Türk roman ve hikâyesinin ilk ve en önemli temsilcilerinden biri olan Ahmet Mithat Efendi’nin eserlerinde gayrimüslim Osmanlı vatandaşlarının hikâye/roman kişisi olarak nasıl yer aldıklarını inceleniyor. Yazarın üzerinde durduğu önemli noktalardan biri de Ahmet Mithat Efendi’yi merkez alarak onun ve Osmanlı-Türk aydınının temsil ettiği zihniyet dünyasını göstermektir. Kitapta Ahmet Mit­hat Efendi’nin eserlerinden elde edilen değer yargılarından hareketle Rumlar, Ermeniler ve Yahudiler arasında bir öncelik sonralık sırasının bulunup bulunmadığı tartışılıyor. Ele alınan eserlerde gayrimüslim milletlerin algılanışı/sunuluşu arasındaki farklar da gösterilmeye çalışılıyor.
YAYIN TARİHİ:
2019-10-04
DOSYA BOYUTU:
9,27
ISBN:
9759959852
DİL:
TÜRK
YAZAR:
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Osmanlı Kapısında BüyümekAhmet Mithat Efendi’nin Hikaye ve RomanlarındaGayrimüslim Osmanlı Vatandaşları PDF

Osmanlı Kapısında BüyümekAhmet Mithat Efendi’nin Hikaye ve RomanlarındaGayrimüslim Osmanlı Vatandaşları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır . Okuyabilirsin Osmanlı Kapısında BüyümekAhmet Mithat Efendi’nin Hikaye ve RomanlarındaGayrimüslim Osmanlı Vatandaşları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...Ahmet Haldun Terzioğlu Ahmet Halit Kitabevi Ahmet Hikmet Müftüoğlu Ahmet İhsan Matbaası Ahmet Kutsi Tecer Ahmet Mithat Efendi Ahmet Muhtar Büyükçınar Ahmet ... Osmanlı Kapısında BüyümekAhmet Mithat Efendi'nin Hikaye ve... ... . Osmanlı Kapısında Büyümek Ahmet Mithat Efendi'nin Hikaye ve Romanlarında Gayrimüslim Osmanlı Vatandaşları kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. kitapları ve DERGAH... 2019-10-21 yılında yayınlanan Osmanlı Kapısında Büyümek & Ahmet Mithat Efendi'nin Hikaye Ahmet Mithat Efendi'nin Hikaye ve Romanlarında Gayrimüslim Osmanlı Vatandaşları Pdf İndir. ...Ahmet Mithat Efendi'nin Hikaye ve Romanlarında Gayrimüslim Osmanlı Vatandaşları bakış açısı. DERGAH YAYINLARI tarafından basılan, 'ın Osmanlı Kap ... Osmanlı Kapısında Büyümek Ahmet Mithat Efendi'nin Hikaye ve... ... . ...Ahmet Mithat Efendi'nin Hikaye ve Romanlarında Gayrimüslim Osmanlı Vatandaşları bakış açısı. DERGAH YAYINLARI tarafından basılan, 'ın Osmanlı Kapısında Büyümek Ahmet Mithat... Osmanlı Kapısında Büyümek book. Read reviews from world's largest community for readers. Ahmet Mithat Efendi'nin Hikaye ve Romanlarında Gayrimüslim Osmanlılar" as Want to Read Bu makalede, Ahmet Mithat Efendi'nin bazı romanlarında yer alan gayrimüslim tipler, alafrangalıkları açısından ele alınmıştır. "Osmanlıcılık" ideolojisine sahip olan yazarın, Osmanlı çatısı... ...Ahmet Mithat Efendi'nin Hikaye ve Romanlarında Gayrimüslim ve Rusya'nın, gittikçe zayıflayan Osmanlı Devleti'nin karşısına birlikte, bu yeni m...