acem2019delhi.com

Gulliver’ın Gezileri

Responsive image
“Gulliver’ın Gezileri gösteriyor ki, eğer az da olsa akla yatkın bir dünya görüşüne yeterince inanılıyorsa, bu muhteşem bir sanat eseri ortaya koymak için yeterlidir.” –George Orwell İngilizce yazılmış en iyi hiciv olarak görülen Gulliver’ın Gezileri, gemisi kaza yapmış ve kıyıya vurmuş Lemuel Gulliver’ın dört farklı gerçeküstü diyara yaptığı yolculukları konu edinir: Küçük insanların bulunduğu Liliput, devler diyarı Brobdingnag, mucizevi uçan ada Laputa ve zeki at ırkı Houyhnhnm’lar ile onların ilkel hizmetkârları olan insansı ırk Yahoo’ların yaşadığı tuhaf ülke. Her yolculuğunda yepyeni kişilerle tanışıp yeni bakış açıları kazanan Gulliver, insanlığa ve insanlığın art niyetine, ahmaklığına, açgözlülüğüne, kibrine ve bağnazlığına dair gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır. Maceranın, mizahın ve felsefenin eşsiz bir birleşimi olan Gulliver’ın Gezileri’yle birlikte Jonathan Swift, hem hiciv yoluyla insana aslında nasıl bir canlı olduğunu gösteriyor hem de edebiyat tarihinin zamana karşı koyan başyapıtlarından birine imzasını atıyor.
YAYIN TARİHİ:
2019-07-11
DOSYA BOYUTU:
5,20
ISBN:
6053759737
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Jonathan Swift
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Gulliver’ın Gezileri PDF

Gulliver’ın Gezileri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Jonathan Swift. Okuyabilirsin Gulliver’ın Gezileri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...i - izle, 720p izle, 1080p hd izle, filmin bilgileri, konusu, oyuncuları, tüm serileri bu sayfada ... Yahoo'lar: Gulliver'in Kendilerinden Olduğunu İddia Eden Vahşi... ... .. Yönetmen: Rob Letterman. Yaptığı seyahatleri yazan Lemuel Gulliver, bağlı olduğu acente ile Bermuda'ya gitmek üzere anlaşır. Ancak yolculuğu beklediği gibi geçmez ve Gulliver gözünü küçük... Yönetmen: Rob Letterman. Klasik masal modern dünyaya uyarlandı! Bu eğlenceli aile komedisinde Jack Black karşımıza Lemuel Gulliver olarak çıkıyor. ...izle filmi izle, gulliverin gezileri izle full izle, gulliverin gezileri izle hd izle, gullive ... Gulliverin Gezileri 2010 1080P Full HD Film İzle ... . ...izle filmi izle, gulliverin gezileri izle full izle, gulliverin gezileri izle hd izle, gulliverin geziler...