acem2019delhi.com

50 Soruda Maddenin Evrimi

Responsive image
İtü Fizik Mühendisliği öğretim üyesi Kerem Cankoçak 50 Soruda Maddenin Evrimi’nde, “madde”yi, atomaltı parçacıklardan evrenin kısa tarihine geniş bir bağlamda, güncel araştırmalar ve problemler ışığında ele alıyor. Işınım (radyasyon) madde midir ya da biz gözlemlediğimizde, aynı anda her yerde olduğunu varsaydığımız elektronlar? Değilse, materyalist dünya anlayışı geçersiz mi kalır? Elektronların maddi varlıkları var mıdır? Bu inanılmaz küçük parçacıklar elektrik olgusundan sorumludur, ancak bildiğimiz madde tanımına hiç uymazlar. Maddi olmayan varlıklar var mıdır? Varsa, bunlara ne dememiz gerekir? Peki, insan duygu ve davranışlarının maddi temelleri var mıdır? Toplum yasaları ve fizik yasaları arasında bir bağlantı kurulabilir mi? Kaos nedir, belirlenemezci midir? İçinde yaşadığımız evren sonsuz mu? Çoklu evrenler nedir? Zamanda yolculuk mümkün mü? Bilgi maddi midir?Bilim dinin tersine, her şeyi bildiğini iddia etmez. “Bildiğimiz kadarını biliriz” der bilim. Madde bağlamında neleri bildiğimiz ve neleri henüz bilmediğimiz, bu kitapta en temel düzeyde ortaya konuyor.
YAYIN TARİHİ:
2019-06-29
DOSYA BOYUTU:
6,37
ISBN:
6055888602
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Kerem Cankoçak
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

50 Soruda Maddenin Evrimi PDF

50 Soruda Maddenin Evrimi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Kerem Cankoçak. Okuyabilirsin 50 Soruda Maddenin Evrimi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...what's wrong with this preview of 50 Soruda Maddenin Evrimi by Kerem Cankoçak ... Diğer - Bilim ve Gelecek Kitaplığı - 50 Soruda Maddenin Evrimi ... . Bilim ve Gelecek `50 Soruda` dizisi ile bilim ve aydınlanma yolculuğuna devam ediyor. Dizinin 18. kitabı olan `50 Soruda Maddenin Evrimi` Prof Dr. Kerem Cankoçak soru ve yanıtlarla Madde`yi mercek... Bilim ve Gelecek "50 Soruda" dizisi ile bilim ve aydınlanma yolculuğuna devam ediyor. Dizinin 18. kitabı olan "50 Soruda Maddenin Evrimi" Prof Dr. Kerem Cankoçak soru ve yanıtlarla Maddeyi mercek... 25.60 TL. Dizinin 18. ... '50 Soruda Maddenin Evrimi' Çıktı! | Bilim ve Gelecek ... . Kerem Cankoçak soru ve yanıtlarla Maddeyi mercek... 25.60 TL. Dizinin 18. kitabı olan "50 Soruda Maddenin Evrimi" Prof Dr. Kerem Cankoçak soru ve yanıtlarla Madde'yi mercek altına alıyor. 13.44 €. İtü Fizik Mühendisliği öğretim üyesi Kerem Cankoçak 50 Soruda Maddenin Evrimi'nde, "madde"yi, atomaltı parçacıklardan evrenin kısa tarihine geniş bir bağlamda... 25.60 TL. Dizinin 18. kitabı olan "50 Soruda Maddenin Evrimi" Prof Dr. Kerem Cankoçak soru ve yanıtlarla Madde'yi mercek altına alıyor. Yüzü dondu ve "Ah, canım" diye düşündüm ve gözlüğünü çıkardı. Onları yere koydu, pasaportumu ters çevirdi, kenara ayırdı ve "Efendim! Bu PDF 50 Soruda Maddenin Evrimi! Onun için ne ?! Kerem Cankoçak tarafından kaleme al...