acem2019delhi.com

Gelişim Psikolojisi 1

Responsive image
Gelişim Psikolojisi 1 kitabı; yaşamdan örneklerle, açık ve öyküleştirilmiş etkileyici anlatımıyla çocuk ve ergen gelişimine ışık tutmaktadır. Kitap, çocuk ve ergen gelişimi ile ilgili güncel bilgileri net, tutarlı ve bilimsel bir yaklaşımla okuyucusuna sunmaktadır. Bu eserde; gelişimle ilgili temel kavramlar ve gelişim kuramları, çocukların gelişim dönemleri çerçevesinde ve güncel bilgiler ışığında titizlikle kaleme alınmıştır. Bedensel, bilişsel, ahlaki, kişilik ve sosyal/duygusal alanlardaki gelişim ve bu alanların birbirleriyle olan etkileşimi özgün ve doyurucu bir tarzla irdelenirken aynı zamanda çocuk gelişimindeki kuramsal, kültürel, bireysel ve toplumsal farklılıklar örnekleriyle ortaya konularak bu çoğulcu bakış açıları da karşılaştırmalı bir şekilde tartışılmıştır. Her konu, alanında yetkin uzmanlar tarafından, yurt dışında ve yurt içinde yapılmış araştırmaları içerecek şekilde kapsamlı ve kolay anlaşılır bir üslupla yazılmıştır. Bu niteliği ile Gelişim Psikolojisi 1; eğitim, sosyoloji, psikoloji ve felsefe alanında öğrenim gören lisans ve lisansüstü öğrenciler için yararlı bir kaynaktır. Ayrıca, çocuk ve ergen gelişimi ile ilgilenen öğrenciler, araştırmacılar, akademisyenler ve anne-babalar kendi yaşantılarıyla okudukları arasında ilişkiler kurarak çocuk ve ergen gelişimi ile ilgili yararlı bilgileri öğrenme fırsatına bu kitapla sahip olacaklardır. Gelişim Psikolojisi 1 ve Gelişim Psikolojisi 2 kitaplarının; rehberlik ve psikolojik danışmanlık, okul öncesi eğitimi, çocuk gelişimi, sosyoloji ve felsefe alanında önemli ders kitapları olması nedeniyle kısa bir sürede “Gelişim Psikolojisi 1-2” dersleri kapsamında rehber kitaplar hâline geleceği düşünülmektedir.
YAYIN TARİHİ:
2019-06-12
DOSYA BOYUTU:
6,89
ISBN:
6057846075
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Kollektif
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Gelişim Psikolojisi 1 PDF

Gelişim Psikolojisi 1 harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Kollektif. Okuyabilirsin Gelişim Psikolojisi 1 sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ır, buna bağlı olarak gelişimleri de doğanın işleyişine uygun ve olumlu yönde olacaktır ... Psikiyatri - GELİŞİM PSİKOLOJİSİ 1 ... . Gelişim pskiolojisi. Psikoloji akımları. 1.Yapısalcılık: W.Wundt > İçe bakış. Gelişim Psikolojisi: Davranış ve bilişteki değişiklikleri… Öğrenme Psikolojisi: Öğrenme nasıl gerçekleşir? Gelişim Psikolojisi 1. Lindberg, E. Nihal; Gültekin Ahçı, Zeynep. Dışa aktar. Bu bölümde gelişim psikolojisinin önde gelen kuramcıları ve kuramları ele alınmaktadır. Mehmet Bilgin, Banu Yazgan İnanç. İnsan gelişimi fiziksel, duygusal, sosyal ve zihinsel olm ... GELİŞİM PSİKOLOJİSİ (1) - PDF Free Download ... . Mehmet Bilgin, Banu Yazgan İnanç. İnsan gelişimi fiziksel, duygusal, sosyal ve zihinsel olmak üzere başlıca dört temel alandan oluşmaktadır....