acem2019delhi.com

Hz.Hud Fassı

Responsive image
“Hiçbir canlı yoktur ki Allah onun alnından tutmuş olmasın. Benim Rabb’im kuşkusuz sırât-ı müstakîm üzeredir.” (Hûd, 56) Bu fassta İbnü’l-Arabî Hazretleri, Hûd kelimesini ahadiyet ismi ile açıklıyor. Ahadiyet, Allah’ın zâtının “İstedim ki bilineyim” hadîs-i kudsîsiyle ortaya çıkan ilmidir ki bunu akılla bilmeye değil, gönülle hissetmeye izin verilmiştir. Ahadiyet üç mertebe üzerinden anlatılıyor. Birincisi zâtın ahadiyetidir; Allah’ın zâtında hiçbir bölünme olamayacağını, O’nun Tek ve Bir olduğunu açıklar. İkincisi isimlerin ve sıfatların ahadiyetidir; bütün isim ve sıfatlar zat içinde birdir. Sadece aklî yönden bu isim ve sıfatlar farklı gibi gözükür. Üçüncüsü, herkesin fiili kendindeki Allah tecellîsinin neticesidir (isminin neticesidir). Sırât-ı müstakîm, herkesin kendi ismine doğru aldığı yoldur. Herkes kendi hakîkatine doğru çekildiği ve kendi isminin yönünde gittiği için Rabbinin tesiri ile ahadiyete doğru yönelir. Cemâlnur Sargut Biyografi: TÜRKKAD İstanbul Başkanlığı görevini yürütmekte olan Sargut, İstanbul doğumludur ve Kimya Mühendisliği bölümü mezunudur. 30 yılı aşkın süredir tasavvuf alanında çalışmalar yapmakta ve hizmet vermektedir. Yayınlanmış kitapları arasında Kur’ân-ı Kerîm üzerine büyük mutasavvıfların yorumlarına dayalı çalışmaları ve Fusûsu’l-Hikem şerhleri yer almaktadır. Halka açık olarak Mesnevî ve Fusûsu’l-Hikem dersleri vermektedir. Almanya, Amerika ve Hindistan’da çeşitli üniversite ve kuruluşlarda İslam Tasavvufu alanında düzenli seminerler vermektedir. North Carolina Üniversitesi Dinî Etütler Bölümü’nde (2009), Pekin Üniversitesi Beşerî Bilimler Enstitüsü’nde (2011) ve Kyoto Üniversitesi’nde (2016) “Kenan Rifai Distinguished Professorship on Islamic Studies” kürsülerinin kurulmasına öncülük etmiştir. Bakü Avrasya Üniversitesi kendisine fahrî doktora unvanı vermiştir (2014). Halen Üsküdar Üniversitesi Rektör Danışmanlığı yapmakta olan Sargut, Üniversite’nin Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü’nde de dersler vermektedir. 
YAYIN TARİHİ:
2019-09-17
DOSYA BOYUTU:
5,49
ISBN:
6059901659
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Cemalnur Sargut
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Hz.Hud Fassı PDF

Hz.Hud Fassı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Cemalnur Sargut. Okuyabilirsin Hz.Hud Fassı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...temizin gelişmesi için kitap tanıtım yazısı altında kitap yorumlarına katkı sağlayabilirsiniz ... Hz Hud Aleyhisselam Hayatı, Peygamberleği ... . Hz.Hud Fassı - Cemalnur Sargut ürününün 1 adet mağaza içerisinden Hz.Hud Fassı - Cemalnur Sargut özelliklerini inceleyerek ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsin. Bu fassta İbnü'l-Arabî Hazretleri, Hûd kelimesini ahadiyet ismi ile açıklıyor. Hz.Hud Fassı. %20 indirim. Hz.Hûd Fassı. %32. 18,00 TL. Benim Rabb'im kuşkusuz sırât-ı müstakîm üzeredir." (Hûd 56)Bu ... HZ. HUD (A.S.) KİMDİR? - Hz. Hud'un Hayatı ... . Hz.Hûd Fassı. %32. 18,00 TL. Benim Rabb'im kuşkusuz sırât-ı müstakîm üzeredir." (Hûd 56)Bu fassta İbnü'l-Arabî Hazretleri Hûd kelimesini ahadiyet ismi ile açıklıyor. (Hûd 56)Bu fassta İbnü'l-Arabî Hazretleri Hûd kelimesini ahadiyet ismi ile açıklıyor. Benim Rabb'im kuşkusuz sırât-ı müstakîm üzeredir." (Hûd 56). "Hiçbir canlı yoktur ki Allah onun alnından tutmuş olmasın. Benim Rabb'im kuşkusuz sırât-ı müstakîm üzeredir.". (Hûd, 56) Bu fassta İbnü'l-Arabî Hazretleri, Hûd kelimesini ahadiyet ismi ile açıklıyor. Alış-Veriş Listeme Ekle. Hz.Hud Fassı. Nefes Yayıncılık. %20 İndirimli. Bu fassta İbnü'l-Arabî Hazretleri Hûd kelimesini ahadiyet ismi ile açıklıyor. Read HZ HUD(a.s) from the story 25 PEYGAMBER VE KISSALARI by Niyoberat (Niyazi Uysal) with 1,157 reads.Hz. Hud Yemen'de bulunan Ad kavmine gönderilen peygamber... Bir ismi de Abir olup, lakabi Nebiyyullahtir. Hz.Hud'un ismi (veya nesebi) hakkinda 2 rivayet vardir Yemen'de Aden ile Umman (Oman) arasinda bulunan Ahkaf diyarinda Hz. Hud dogup büyüdü. ...bir ismi de abir olup, lakabi nebiyyullahtir. hz.hud'un ismi (veya nesebi) hakkinda 2 rivayet vardir büyüdü. cocukluktan itibaren allah'a ibadet ederdi. ara sira ticaret yapan hz. hud gayet sefkatli ve cok. Değerli kardeşimiz, Hz. Hud (a.s.) Kur'ân-ı Kerim'de kıssası geçen peygamberlerden biri. Âd kavmine gelen Al...