acem2019delhi.com

Çağdaş Arap Düşüncesinde Yeniden Yapılanma

Responsive image
Bu kitaptaki metinler, mevcut güncemizin dinamiğini oluşturan kavram ve tasavvurların, realiteyle uyum sağlayacak şekilde yeniden yapılandırılması amacıyla gözden geçirilmesi konusunda bir yöntem önermektedir. Bugün dünyanın geçirmekte olduğu aşama, derin ve örneği bulunmayan bir değişime tanık olmakta. Bu değişimde; gelecek, geçmişle ya da şimdiyle değil, bizzat geleceğin kendisiyle, kendi potansiyelleri ve insanoğlunun bu potansiyelleri kullanmasıyla şekillenecektir.Bugün geleceğin planlanması, olup bitene göre değil, olması beklenene göre gerçekleştirilmektedir. Şu halde, projeleri en büyük başarı şansına sahip olan “gelecek tasavvuru”, kendi referansını bizzat geleceğe ve onun imkânlarına dayandıran tasavvurdur. Bu, kesinlikle, uğruna mücadele ettiğimiz hedef ve beklentilerden vazgeçmek anlamına gelmemektedir; tam aksine, aynı hedefler uğruna mücadele için başka bir aşamaya geçiştir. Bunu da, geçmiş ve onun hülyalarından değil, gelecek ve onun imkânlarından esinlenen adımlar ve ufuklarla gerçekleştirmek arzusundayız.Bu metinler, aslında bağımsız birer makale olarak yayımlanmak üzere hazırlanmış; her biri “tek başına yeterli olmasına” rağmen, içerik bakımından birbirini tamamlayan bir dizi oluşturmaları başlangıçtan itibaren tasarlanmıştır. O halde bu kitapta yer alan metinler (veya bölümler), çağdaş Arap-İslam düşüncesi sorunlarındaki ideolojik "mezhepçi" yönü "yapı bozumu"na tâbi tutmak ve "yeniden yapılandırmak" yolunda bir bakış açısı olarak adlandırılabilir.
YAYIN TARİHİ:
2020-02-18
DOSYA BOYUTU:
12,14
ISBN:
6052339268
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Muhammed Abid El-Cabiri
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Çağdaş Arap Düşüncesinde Yeniden Yapılanma PDF

Çağdaş Arap Düşüncesinde Yeniden Yapılanma harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Muhammed Abid El-Cabiri. Okuyabilirsin Çağdaş Arap Düşüncesinde Yeniden Yapılanma sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...L. O halde bu kitapta yer alan metinler (veya bölümler), çağdaş Arap-İslam düşüncesi sorunlarındaki ideolojik "mezhepçi" yönü "yapı bozumu"na tâbi tutmak ve "yeniden yapılandırmak" ... Çağdaş Arap Düşüncesinde Yeniden Yapılanma ... ... ...Arap aklının teşekkül ettiği zamanla alakalı olduğundan dolayı, modern Arap düşüncesinin temel meselesi aklın eleştirilmesi olmaktadır. Çağdaş Arap/İslam Düşüncesinde Yeniden Yapılanma. 30.40 TL. O halde bu kitapta yer alan metinler (veya bölümler), çağdaş Arap-İslam düşüncesi sorunlarındaki ideolojik "mezhepçi" yönü "yapı bozumu"na tâbi tutmak ve "yeniden yapıla ... Çağdaş Arap İslam Düşüncesinde Yeniden Yapılanma ... . 30.40 TL. O halde bu kitapta yer alan metinler (veya bölümler), çağdaş Arap-İslam düşüncesi sorunlarındaki ideolojik "mezhepçi" yönü "yapı bozumu"na tâbi tutmak ve "yeniden yapılandırmak"... Arap dünyası, XXI. yüzyılın eşiğine geldiği günümüzde, modern tarihinin hassas bir döneminden geçmektedir. Çağdaş Arap Düşüncesinde Yeniden Yapılanma. Muhammed Abid El-Cabiri. Çağdaş Arap Düşüncesinde Yeniden Yapılanma/Muhammed Abid El-Cabiri/Mana Yayınları. yönü "yapı bozumu"na tâbi tutmak ve "yeniden yapılandırmak" yolunda bir bakış açısı olarak adlandırılabilir. 32 TL. O halde bu kitapta yer alan metinler (veya bölümler), çağdaş Arap-İslam düşüncesi sorunlarındaki ideolojik "mezhepçi" yönü "yapı bozumu"na tâbi tutmak ve "yeniden yapılandırmak"... Kitapla ilgili tanıtım yazısı... "Bu kitaptaki metinler, mevcut güncemizin dinamiğini oluşturan kavram ve tasavvurların, realiteyle uyum sağlayacak şekilde yeniden yapılandırılması amacıyla gözden... 32 TL. O halde bu kitapta yer alan metinler (veya bölümler), çağdaş Arap-İslam düşüncesi sorunlarındaki ideolojik "mezhepçi" yönü "yapı bozumu"na tâbi tutmak ve "yeniden yapılandırmak"... 26.13 TL. O halde bu kitapta yer alan metinler (veya bölümler), çağdaş Arap-İslam düşüncesi sorunlarındaki ideolojik "mezhepçi" yönü "yapı bozumu"na tâbi tutmak ve "yeniden yapılandırmak"... Boyut. 135 X 195. Çağdaş Arap İslam Düşüncesinde Yeniden Yapılanma. Arap dünyası, XXI. yüzyılın eşiğine geldiği günümüzde, modern tarihinin hassas bir döneminden geçmektedir. Arap dünyası, XXI. yüzyılın eşiğine geldiği günümüzde, modern tarihinin hassas bir döneminden geçmektedir. Çağdaş İslam düşüncesi sorunlarına nasıl yaklaştıklarına bakmak yeterli olacaktır. ...(veya bölümler), çağdaş Arap-İslam düşüncesi sorunlarındaki ideolojik "mezhepçi" yönü "yapı bozumu"na tâbi tutmak ve "yeniden yapılandırmak" yolunda bir bakış açısı olarak adland...