acem2019delhi.com

Türkiye İçin Sırada Ne Var?

Responsive image
David Brewer Eddy’nin 1913’te yayımladığı bu kitap erken misyoner çalışmalarındaki temel motivasyonu, hedef ve yöntemleri açığa çıkaran içeriden bir çalışma olarak kuşkusuz bir kült değeri taşıyor. Eddy’nin Anadolu’da aktif olarak çalışan misyoner hücre ve istasyonları tarafından periyodik olarak gönderilen raporlardan yola çıkarak hazırladığı bu eserde temel amaç bu uğurda yola çıkanlara, sürece bilfiil katılanlara ve beklenilen sonuca bir an önce erişmek için gayret gösterenlere kayda değer bir düzeyde rehberlik etmek şeklinde özetlenebilir.Kitapta tarihsel verileri altüst etme ve misyoner yetiştirme süreçlerini takip etmek için bir tür manipülasyon olarak da görülebilecek pek çok nokta yine dikkatli okuyucuların gözünden kaçmayacak şekilde işlenmekte ve birtakım çıkarımlarda bulunulmaktadır. Yazarın “Jön Türk Devrimi”ne olan muhabbeti, II. Abdülhamid hakkında yer yer hezeyan sayılabilecek suçlayıcı ifadeleri, Ermeni sorunu henüz daha rüşeym hâlindeyken bile yaptığı cesur ve subjektif yorumları, Türkiye’deki dinî hayatın İslami veçheleri hakkında Müslümanları töhmet altında bırakan suçlayıcı ifadeleri olmakla birlikte misyoner müfredatının nasıl kurgulandığını ve sahada nasıl işlendiğini görmek açısından bütün bu satırların olduğu gibi Türk okuyucusuna ulaştırılmasını, hem ahlaki hem de nesnel bir çaba olarak değerlendirmek gerekir.
YAYIN TARİHİ:
2019-07-26
DOSYA BOYUTU:
8,64
ISBN:
6055222765
DİL:
TÜRK
YAZAR:
David Brewer Eddy
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Türkiye İçin Sırada Ne Var? PDF

Türkiye İçin Sırada Ne Var? harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır David Brewer Eddy. Okuyabilirsin Türkiye İçin Sırada Ne Var? sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...boyu. "Türkiye İçin Sırada Ne Var? Amerikan Teşkilatı'nın Yakın Doğu Çalışmaları" kitabı 1913'te yayımlanmış ... Türkiye İçin Sırada Ne Var?, David Brewer Eddy ... . Erken misyoner çalışmalarındaki temel motivasyonu ve... David Brewer'in 1913'te yayımladığı "Türkiye için sırada ne var?" kitabına ilişkin Dr. Necdet Subaşı, "Erken misyoner çalışmalardaki temel motivasyonu, hedef ve yöntemleri açığa çıkaran... ...bazı hatıratlarda gördüğümüz çalışmalardan ve en önemlilerden biri Türkiye İçin Sırada Ne Var adını taşıyor. Ne demek istiyoruz? "Türkiye için sırada ne var?" sorusunun cevabı açık değil mi? Harcandık. 29,36 ₺. Cehennem De ... Türkiye İçin Sırada Ne Var? | bkmkitap.com ... . Ne demek istiyoruz? "Türkiye için sırada ne var?" sorusunun cevabı açık değil mi? Harcandık. 29,36 ₺. Cehennem De Ne Var. ...hezeyan sayılabilecek suçlayıcı ifadeleri, Ermeni sorunu henüz daha rüşeym halindeyken bile yaptığı cesur ve subjektif yorumları, Türkiye'deki dini Ürün Sepetinize Eklendi! Türkiye İçin Sırada Ne Var? Abdülhamid hakkında yer yer hezeyan sayılabilecek suçlayıcı ifadeleri Ermeni sorunu henüz daha rüşeym hâlindeyken bile yaptığı cesur ve subjektif yorumları Türkiye'deki dinî hayatın İslami veçheleri... Websitelerimizde, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 36. Maddesi uyarınca, sadece yazıların sahibi olan köşe yazarlarının ad soyad bilgileri, yazı sahibi gazete bilgisi... Merhabalar Sırada Ne Var - En Eğl...