acem2019delhi.com

Kısas-ı Enbiya ve Tevarih-i Hulefa Peygamberler Tarihi ve Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Hayatı

Responsive image
Tarih yapmak kadar, tarihi yazmak da önemlidir. Biz tarihi daha çok bu yazılanlardan, yazanların gözünden okur ve öğreniriz. Tarihte yaşananlara onların durduğu yerden bakar, ona göre yargılar, değerlendirir ve tarafımızı belirleriz. Bu açıdan tarihin, özellikle de İslâm tarihinin doğru öğrenilmesi önem arz etmektedir. Bu da ancak doğru kaynaklardan okunursa mümkün olmaktadır. Bugünün müslümanına tarihe (ve kendi tarihine) bakışının nasıl olması gerektiğini hatırlatan ve ecdadımızın aziz yâdigârlarından biri olan, Osmanlı’nın son devirde yetiştirdiği büyük âlim ve devlet adamı merhum Ahmed Cevdet Paşa’nın kaleme aldığı Kısas-ı Enbiyâ ve Tevârîh-i Hulefâ adındaki eseri, işte bu düşünceyle okuyucuyla buluşturmaya karar verdik. Bu çalışmanın piyasadaki mevcutlarından ayrılan bazı yönlerini şöyle sıralayabiliriz: Eser mümkün mertebe üslup özelliklerine sadık kalınarak ve anlam kaybına uğratmamaya gayret edilerek sadeleştirilmiştir. Özellikle coğrafî yerler hakkında verilen bilgilerle, dipnotlarla zenginleştirilmiş ve her bir cildin sonuna araştırmacılara faydalı olması için dizin ilave edilmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2020-02-05
DOSYA BOYUTU:
10,37
ISBN:
9755749310
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ahmed Cevdet Paşa
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kısas-ı Enbiya ve Tevarih-i Hulefa Peygamberler Tarihi ve Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Hayatı PDF

Kısas-ı Enbiya ve Tevarih-i Hulefa Peygamberler Tarihi ve Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Hayatı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ahmed Cevdet Paşa. Okuyabilirsin Kısas-ı Enbiya ve Tevarih-i Hulefa Peygamberler Tarihi ve Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Hayatı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...s.a.v.); Kısas-ı Enbiya ve Tevarih-i Hulefa'dan ... Peygamberler ve Halifeler Tarihi (Kısas-ı Enbiya ve Tevârih-i Hulefâ) ... . 8.75 12.5. İzzet Derveze. Hz.Muhammed'in Hayatı (Ciltli). ...devirde yetiştirdiği büyük âlim ve devlet adamı merhum AhmedCevdet Paşa'nın kaleme aldığı Kısas-ı Enbiyâ ve Tevârîh-i Hulefâ adındaki eseri, işte bu düşünceyle okuyucuylabuluşturmaya karar verdik. ...öNCEKİ HAYÂTI " Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik". (el-Enbiyâ Sûresi, 107). Peygamber (s.a.s.) E ... Kısas-ı Enbiya ve Tevarih-i Hulefa Peygamberler Tarihi ve Hz.... ... . (el-Enbiyâ Sûresi, 107). Peygamber (s.a.s.) Efendimiz, Hz.İbrâhim'in büyük oğlu Hz. Muhammed (s.a.s.) ve Hz. Ahmed Cevdet Paşa tarafından kaleme alınan Kısas-ı Enbiya ve Tevarih-i Hulefa Peygamberler Muhammed'in s.a.v. Hayatı pdf indir epub Kısas-ı Enbiya ve Tevarih-i Hulefa Peygamberler Tarihi... Ahmet Cevdet Paşa. Kısas-ı Enbiya Ve Tevârih-i Hulefa; Peygamberler ve Halifeler Tarihi. 100 100. Hüseyin Algül. Hz. Muhammed'in (s.a.s) şemâili ve örnek ahlâkı. 25.2 28....