acem2019delhi.com

Taaşşuk-i Talat ve Fitnat

Responsive image
“Baban doğru söylemiş, bu sevda değil de nedir? Seni gidi yere bakan yürek yakan seni! Onun için yataktan kalkar kalkmaz okula gidiyorsun. Ben de derse hevesin vardır da ondan zannederim, hâlbuki sen sevgilini görmek için gidersin. Cuma günü de ya sen onun evine gidersin, ya o buraya gelir; bir gün görüşmeden duramazsınız. A, o seni sever haaaa! Oh, ne iyi, hem sevmek, hem sevdiğin adamca sevilmek! Bundan iyi şey yok dünyada. Aferin Salihacığım, güzel çocuk seçtin. O da seni sever ha? ‘Alacağım malacağım,’ bir şey söylemiş mi sana?” der demez; “Ama dadı, sen benimle eğleniyorsun, beni yine ağlatmak mı istiyorsun? Yok, yok, ben o kadar budala değilim. Gel, yatağımı yap, yatacağım. İşte gözlerim kapanıyor,” diyerek nihayet dadımı kandırdım. Yatağımı yaptı, yattım; lakin uyku nerede? Bin türlü düşünce zihnimden gelip geçiyordu. Rıfat Bey ile olan muhabbetimizin aşk olduğuna hâlâ inanmak istemiyordum. Anamın, kızların evlenmesine dair akşam söylediği sözler de zihnimde kalmıştı. Bir ara hiç evlenmemeyi düşündüm; ama bir türlü karar veremedim. Bir de Rıfat Bey ile evlenmek meselesi aklıma geldi. Aniden kalbim hızlı hızlı vurmaya başladı.
YAYIN TARİHİ:
2019-07-24
DOSYA BOYUTU:
12,34
ISBN:
6052494462
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Şemseddin Sami
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Taaşşuk-i Talat ve Fitnat PDF

Taaşşuk-i Talat ve Fitnat harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Şemseddin Sami. Okuyabilirsin Taaşşuk-i Talat ve Fitnat sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ur. Ali Bey ve Fitnat'ı ölen eşine benzetir ... Taaşşuk-ı talat ve fitnat ... . Ona sahip olmaya çalışırken Fitnat'ın muskası eline gelir. Edebiyatımızın ilk yerli romanı sayılan Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat romantizmin bir ürünüdür. Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Roman Tahlili. Konu: Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat (Talat ve Fitnat' ın Aşkı) isimli romanın konusu aile tarafından engellenen ve faciayla neticelenen bir aşk hikâyesidir. Şemsettin Sami'nin roman türünde ilk Tür ... Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat ... . Şemsettin Sami'nin roman türünde ilk Türk romanı olan Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat adlı romanının Özgür Yayınları 'ndan çıkan kapağı. Talat, çarşaf giyerek, genç bir kız kılığında eve girer. Fitnat'la konuşur. Read taaşşuk-ı talat ve fitnat from the story roman incelemeleri by meinini with 901 reads. tanzimat. Fıtnat da kafes aralıklarından gördüğü Talat'a aşık olmuştur. 7 Taa şş uk-i Talat ve Fitnat romanındaki olayın geçti ğ i yer İ stanbul'dur. aynı zamanda sanatçı kişiliğiyle de dikkat çekmiş, Türk edebiyatının ilk yerli romanı Taaşşuk-ı Talat e Fitnat'ı kaleme almıştır....