acem2019delhi.com

Oflu Hayriye’nin Köpeği

Responsive image
Arkadaşa ihtiyacı olmayan Oflu Hayriye’ye köpeği yetiyordu. İri hayvan sokaktan geçenlere havladığında Hayriye’nin hayata, insanlara olan öfkesine tercüman oluyordu. Acımıyordu bu insanlara. Gereksiz bir tebessümle kendi kendine konuşanlar, hâlinden memnun boş boş bakınanlar, yanındakiyle laflayarak yürüyenler, keskin havlamalarla irkiliyor, dünyanın o kadar da güvenli bir yer olmadığını, hep tetikte yaşamak gerektiğini hatırlıyorlardı. Yoldan geçenlerin ürkmüş suratlarını görünce Hayriye kocasının karşısında yamulan kendi suratını hatırlıyor, onları korkutan köpeği kontrolü altına alınca teselli buluyordu. Şu ürkmüş yüzlerle kendi yüzü arasında bir benzerliğin olmadığına o anlarda kanaat getiriyordu.Oflu Hayriye’nin Köpeği, hayatın içinde saklanmış olan mizah kırıntılarını incelikli bir dille ortaya çıkarıyor. Saliha Şahin sadece mizahı bulmakla kalmıyor, onunla birlikte çıkagelen hüznü yakalayıp neşenin yanına yerleştiriveriyor. Gülmekle ağlamak ayrılmaz iki parça hâline geliyor o zaman. Sahici oluyor hayat.
YAYIN TARİHİ:
2020-02-03
DOSYA BOYUTU:
4,16
ISBN:
6052199268
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Saliha Şahin
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Oflu Hayriye’nin Köpeği PDF

Oflu Hayriye’nin Köpeği harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Saliha Şahin. Okuyabilirsin Oflu Hayriye’nin Köpeği sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...iha Şahin. Arkadaşa ihtiyacı olmayan Oflu Hayriye'ye köpeği yetiyordu ... Oflu Hayriye'nin Köpeği Saliha Şahin ... . İri hayvan sokaktan geçenlere havladığında Hayriye'nin hayata, insanlara olan öfkesine tercüman oluyordu. 10.50 TL. Arkadaşa ihtiyacı olmayan Oflu Hayriye'ye köpeği yetiyordu. İri hayvan sokaktan geçenlere havladığında Hayriye'nin hayata, insanlara olan öfkesine tercüman oluyordu. Arkadaşa ihtiyacı olmayan Oflu Hayriye'ye köpeği yetiyordu. İri hayvan sokaktan geçenlere havladığında Hayriye'nin hayata, insa ... Oflu Hayriye'nin Köpeği | benlikitap.com ... . İri hayvan sokaktan geçenlere havladığında Hayriye'nin hayata, insanlar...