acem2019delhi.com

Doğal Hukukun İlkeleri

Responsive image
“Bu eserde insanlara, kendilerinin edindikleri hedefe -gerçekten herkesin edinmeye çalıştığı hakiki ve sağlam bir mutluluğu kastediyorum- muhakkak yönelmelerini sağlamak için, sadece aklın zorunlu kılacağı kuralların neler olduğunu araştırmaya niyet ettik. Bu, Tanrının insanları icbar ettiği yasalar gibi tahayyül edilen, doğal hukuk olarak adlandırılan kurallar sistemi veya topluluğudur. Bu bilim ahlakın, hukuk biliminin ve siyasetin en önemli ilkelerini; şöyle ki, toplum ve insan için en ilginç olan tüm şeyleri içerir. Dolayısıyla hiçbir şey, kalbinde kendi yetkinliğini ve saadetini taşıyan makul bir varlığın uygulamasına daha layık değildir. Hayat seyrinde izlemek zorunda olduğumuz düsturların doğru bilgisi, bilgeliğin temel nesnesidir ve erdem de hiçbir şeyin bizi saptırmasına izin vermeksizin, bunların sürekli tatbikinden ibarettir.”Elinizdeki eser on yedinci yüzyıl Doğal Hukuk düşüncesinin önemli isimlerinden Cenevreli Jean Jacques Burlamaqui’nin Principes du droit naturel başlıklı eserinin birinci kısmının çevirisidir. Eser, hukuk tarihinde bireylerin siyasal iktidara karşı haklarını ileri sürebilme gayretini ve hukuku siyasal iktidarın kendi takdirinin keyfiliğinden kurtarma çabasına dayanan doğal hukuk kuramı üzerine kaleme alınmış en etkili eserlerden biridir. Burada sunulan birinci cilt, doğal hukuk kuramının temellerini ortaya koymaktadır.İnsanın mutluluk arayışını doğal bir hak olarak kabul eden bu müstesna düşünürün eserinin çevirisinin Türkçe literatür için önemli bir adım olmasını umuyoruz.
YAYIN TARİHİ:
2019-10-31
DOSYA BOYUTU:
12,50
ISBN:
6057768049
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Jean Jacques Burlamaqui
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Doğal Hukukun İlkeleri PDF

Doğal Hukukun İlkeleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Jean Jacques Burlamaqui. Okuyabilirsin Doğal Hukukun İlkeleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


....com´da Pinhan Yayıncılık Yayınevine ait Doğal Hukukun İlkeleri kitabını Ekinyayinevi ... Doğal Hukukun İlkeleri Jean Jacques Burlamaqui ... .com güvencesi ile güvenle satın alabilirsiniz. Ceza Hukuku ve Kriminoloji Dergisi. Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi Sempozyum Dergisi. Doğal Hukukun İlkeleri. Fiyatı 18,00 ₺. Yazar. 13.50 TL. Burada sunulan birinci cilt, doğal hukuk kuramının temellerini ortaya koymaktadır. İnsanın mutluluk arayışını doğal bir hak olarak kabul eden bu müstesna düşünürün eserinin çevirisinin... Doğal Hukukun İlkeleri. Jean Jacques Burlamaqui Pinhan Yayıncılık. Bu bilim ahlakın, ... Doğal Hukukun İlkeleri - Jean Jacques Burlamaqui | kitapyurdu.com ... ... Doğal Hukukun İlkeleri. Jean Jacques Burlamaqui Pinhan Yayıncılık. Bu bilim ahlakın, hukuk biliminin ve siyasetin en önemli ilkelerini; şöyle ki, toplum ve insan için en ilginç olan tüm şeyleri içerir. Doğal Hukukun İlkeleri. Pinhan Yayıncılık. Jean Jacques Burlamaqui. Bu bilim ahlakın, hukuk biliminin ve siyasetin en önemli ilkelerini; şöyle ki, toplum ve insan için en ilginç olan tüm şeyleri içerir....