acem2019delhi.com

Pessoa Pessoa'yı Anlatıyor

Responsive image
Fernando Pessoa geride bıraktığımız yüzyılın kısacık bir zaman dilimine sayısı tam saptanamayan yazar kişiliklerini ve şiirden öyküye, tiyatro oyunundan düşünce metnine dek binlerce sayfalık eseri sığdırmış, edebiyat tarihinin en özgün şahsiyetlerinden biridir.Pessoa'nın "olaysız" diye nitelediği ve neredeyse okuma yazma öğrendiği andan ölümüne dek tuttuğu günlüklerle, sayısız not ve elyazmasıyla bir sanat eserine dönüştürdüğü bu yaşamöyküsü, derin ruhsal çalkantılarla dolu, sanatın, edebiyatın ve düşüncenin her alanına müdahaleleriyle şekillenmiş, başlı başına bir yaratı olmayı amaçlamış bir yaşamın anlatısıdır.Yazarın günlüklerinden, notlarından ve mektuplarından oluşa n, hayali ve gerçek kişilikleriyle kurguladığı metin parçacıklarından oluşan bu derleme, Pessoa evreninin kapısını açarken dönemleriyle, kişiliği ve kişilikleriyle, dünyasıyla tanışmamızı sağlıyor.
YAYIN TARİHİ:
2019-11-04
DOSYA BOYUTU:
10,95
ISBN:
6057728159
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Fernando Pessoa
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Pessoa Pessoa'yı Anlatıyor PDF

Pessoa Pessoa'yı Anlatıyor harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Fernando Pessoa. Okuyabilirsin Pessoa Pessoa'yı Anlatıyor sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...kapalı bir pencerenin dibinde vızıldayan kör ve nafile bir böcekten başka nedir ki? Sanırım dışarıdaki ışığa kendini fırlatabilmek için pencereyi bir ... Pessoa Pessoayı Anlatıyor - Fernando PESSOA ... ... Fernando Pessoa - Pessoa Pessoa'yı Anlatıyor. İnsan, kapalı bir pencerenin dibinde vızıldayan kör ve nafile bir böcekten başka nedir ki? Pessoa Pessoa'yı Anlatıyor - Fernando Pessoa. Kırmızı Kedi Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 155.4 Puan. Pessoa Pessoa'yı Anlatıyor, yazarın günlüklerinden, notlarından, mektuplarından oluşan, hayali ve gerçek kişilikleriyle kurguladığı metin parça ... Pessoa Pessoa'yı Anlatıyor - Ekşi Sözlük ... .4 Puan. Pessoa Pessoa'yı Anlatıyor, yazarın günlüklerinden, notlarından, mektuplarından oluşan, hayali ve gerçek kişilikleriyle kurguladığı metin parçacıklarıyla süslenmiş bir özyaşamöyküsü olarak bize... "Ben felsefeden esinlenmiş bir şairdim, yoksa şiirsel yetilere sahip bir filozof değil. Şeylerdeki güzelliğe tutkuyla hayrandım; ayırt edilemeyenin ve minnacık ayrıntının içinde evrenin şiirsel ruhunu... Fernando Pessoa. Yirminci yüzyılın hiç şüphesiz en özgün yazarlarından biri, şiirden öyküye, tiyatro oyunundan düşünce metnine dek edebiyatın her alanında binlerce sayfalık eserleri ve sayısız farklı... Bu yazımızda Pessoa Pessoa'yı Anlatıyor kitabını inceleyeceğiz. Fernando Pessoa tarafından yazılan Pessoa Pessoa'yı Anlatıyor kitabı 2017-05-02 tarihinde yayınlanmıştır. 22.36 TL. Fernando Pessoa geride bıraktığımız yüzyılın kısacık bir zaman dilimine sayısı tam saptanamayan yazar kişiliklerini ve şiirden öyküye, tiyatro oyunundan düşünce metnine dek binlerce... Fernando Pessoa Eserleri. Huzursuzluğun Kitabı. Pessoa Pessoayı Anlatıyor. Pessoa Pessoayı Anlatıyor. Pessoa Pessoa'yı Anlatıyor, yazarın günlüklerinden, notlarından, mektuplarından oluşan, hayali ve gerçek kişilikleriyle kurguladığı metin parçacıklarıyla süslenmiş bir özyaşamöyküsü olarak bize... İsmim görünmesin. Yorumu Gönder. Pessoa Pessoayı Anlatıyor Fernando Pessoa Sel Yayıncılık... Pessoa Pessoa yı Anlatıyor Kırmızı Kedi Yayınları Fe...