acem2019delhi.com

Kalbin HuzuruValidiyye Havraiyye Enfası Nefise Risaleleri

Responsive image
Bu eser 15. yüzyılın büyük mutasavvıf âlimi Hâce Ubeydullah Ahrâr hazretlerine aittir. Vâlidiyye, Havrâiyye, Enfâs-ı Nefîse adlı üç farklı risalenin bir araya getirilmesiyle hazırlanan kıymetli kitap, Farsça aslından tercüme edilerek Kalbin Huzuru ismiyle yayına hazırlanmıştır. İlk risale olan Vâlidiyye, Hâce Ubeydullah Ahrâr’ın babası tarafından yazılması istenerek kaleme alınmıştır. Bu risalede Allah Resûlü’ne ittiba, Kur’ân-ı Kerîm okumanın edepleri, dünya sevgisinden kurtulmanın gerekliliği, velilerle ünsiyet kurmanın önemi gibi konular işlenmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2019-04-01
DOSYA BOYUTU:
7,24
ISBN:
6051595290
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Hace Ubeydullah Ahrar
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kalbin HuzuruValidiyye Havraiyye Enfası Nefise Risaleleri PDF

Kalbin HuzuruValidiyye Havraiyye Enfası Nefise Risaleleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Hace Ubeydullah Ahrar. Okuyabilirsin Kalbin HuzuruValidiyye Havraiyye Enfası Nefise Risaleleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...rin -aleyhimü's-selâm- nefislerinin makamıdır ... Nefsin Yaratılış Amacı ve Mertebeleri - Risale-i Nur Hizmetiçi Eğitim... ... . (Müminler bu makamın hallerine kavuşabilir.) Bize âhireti anlat diyen mahpuslara bir izah. Kaynak: Lalegül Dergisi Mart 2017. OKUNUŞU. Allâhümme innî eû zü bismikel ecellil eazz. Allâhümme innî es-elüke bismikel vâhidil ehad. Ed-ûkallâhümme bismikessamed. Değerli kardeş, şunu bilmiş olasın ki.. Nefis yolundan giden değerli zatlar, nefsi yedi mertebeye ayırmışlardır : Emmare, levvame, mülhime, mutmainne,. razıye, merzıye, safiye.. Risale Sitelerimiz. ... Risale-i Nur Gözüyle Nefis | Sorularla Said Nursi ... . razıye, merzıye, safiye.. Risale Sitelerimiz. Ali (r.a)'ın Öğrettiği Dua. Risale Çalışmaları / Tarih 26 Haziran 2015 Saat 19:42 /. Benim yerlerde sürünmem ve yalvarmalarım babamın kalbini yumuşattı da beni affetti. Kalbin Huzuru Validiyye Havraiyye Enfası Nefise Risaleleri. İlk risale olan Vâlidiyye Hâce Ubeydullah Ahrâr'ın babası tarafından yazılması istenerek kaleme alınmıştır....