acem2019delhi.com

Kitabü’l-Haraç

Responsive image
Tercümesini sunduğumuz bu kitap, isminden de anlaşılacağı üzere bir vergi kitabı olması gerekir. Zira “haraç” bilhassa gayrimüslimlerden alınan verginin adıdır. Fakat kitabın muhtevası tetkik edildiği zaman görülecektir ki Kitâbü’l-Harâç, ünlü Abbasî Halifesi Hârûnürreşîd devrine kadar gelen İslam devletinin iktisadını ve maliyesini içine almaktadır. Kitapta hemen hemen bütün iktisadi konulara temas edilmiştir. Devlet gelirleri, beytülmal (hazine), devlet masrafları, harcamaların nasıl yapılacağı, vergi mevzusu ve çeşitleri, vergi adaleti, millî gelirin adil bir şekilde bölüşümü, vergilerin tahsil şekilleri, vergi mükellefi ile devlet arasındaki münasebetler, amme hizmetleri ve hukukuna dair bazı meseleler, sosyal güvenlik ve sosyal dayanışma, iktisat politikası, para birimleri, enflasyon, devalüasyon, fiyat istikrarı gibi bugün daha fazla açıklığa kavuşmuş olan konular, o devrin ihtiyaçları ve ilmî anlayışına göre işlenmiştir. İktisadi ve mali meselelerin ana hatları çizilmiş ve esas prensipleri vazedilmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2019-11-08
DOSYA BOYUTU:
9,67
ISBN:
6058034068
DİL:
TÜRK
YAZAR:
İmam ebu Yusuf
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kitabü’l-Haraç PDF

Kitabü’l-Haraç harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır İmam ebu Yusuf. Okuyabilirsin Kitabü’l-Haraç sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... Haraç. Yayınevi : Hisar Yayınları. Yazar : İmam ebu Yusuf ... Kitabü'l-Haraç / İmam Ebu Yusuf / Albaraka Yayınları... - GittiGidiyor ... . kitabül Haraç, , Toptan&Perakende En Ucuz Kitap Kırtasiye Ürünleri Kredi Kartına 9 Taksit, eft & havale, kapıda ödeme seçenekleri, hızlı ve ücretsiz kargo avantajlarıyla... (#552789353). Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Kitabü'l-Haraç. VOT-878869. 1047508. Kitabül Haraç. Hisar ... PDF İmam Ebû Yusuf'un Hayatı ve ... . Kitabü'l-Haraç. VOT-878869. 1047508. Kitabül Haraç. Hisar Yayınları. 30.00. Seni gördüğüme sevindim AtılgOkuy - Kitabü'l-Haraç bedava. Kısa mesajın okunabilirliğini artırmak için Kitabü'l-Haraç LIT dosyaları Microsoft Clear Type teknolojisini kullanır. Kitabül Haraç Üç kız kardeş ve internet kitabının varlığı için mücadele, lütfen web sitemizde durun. Indir internet üzerinden Kitabül Haraç dvd kindle; ücretsiz Indir Kitabül Haraç FB2 mp3 online 22.35 TL. Fakat kitabın muhtevası tetkik edildiği zaman görulecektir ki Kitâbu'l-Harâç, unlu Abbasî Halifesi Hârûnurreşîd devrine kadar gelen İslam devletinin iktisadını ve maliyesini içine almaktadır. Kitâbü'l-Harâc. Kitâbü'l-tiarâc'm, başkadı Ebû Yûsuf'un vergi hukuku sahasındaki görüşlerinin derlenmesiyle Hassâf tarafından oluşturulduğu ve Ebû Yûsuf'a atfen şöhret bulduğu dahi ileri sürülebilir. Kitabül Haraç. Yayın Evi: Hisar Yayınevi. Ürün Kodu: MSV-840449725280. Kadı Ebu Yusuf. Kitap Tanıtımı. Tercu¨mesini sunduğumuz bu kitap, isminden de anlaşılacağı u¨zere bir vergi kitabı olması gerekir. Zira "haraç" bilhassa gayrimu¨slimlerden alınan verginin adıdır. 22.50 TL. Fakat kitabın muhtevası tetkik edildiği zaman görulecektir ki Kitâbu'l-Harâç, unlu Abbasî Halifesi Hârûnurreşîd devrine kadar gelen İslam devletinin iktisadını ve maliyesini içine almaktadır. 22.50 TL. Fakat kitabın muhtevası tetkik edildiği zaman görulecektir ki Kitâbu'l-Harâç, unlu Abbasî Halifesi Hârûnurreşîd devrine kadar gelen İslam devletinin iktisadını ve maliyesini içine almaktadır. Kadı Ebu Yusuf. Tercu¨mesini sunduğumuz bu kitap, isminden de anlaşılacağı u¨zere bir vergi kitabı olması gerekir. Zira "haraç" bilhassa gayrimu¨slimlerden alınan verginin adıdır....