acem2019delhi.com

Hanım Sahabiler

Responsive image
Bugün insanlığın, özellikle yeni nesillerin yetiştirilmesinde rol model olacak şahsiyetlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğu açıktır. Bu ihtiyaca en güzel şekilde cevap verecek nesil, elbette bizzat Hz. Peygamber’in (sas) eğitiminden geçen sahâbe neslidir.Sahâbe, yaşamımızın her karesi için canlı ve pratik çözümlerle süslü birer hazinedir.Allah Resûlü’nün (sas) kızları ve kız torunlarından sonra onun (sas) en yakınında olan hanım sahâbîlerin hayatlarını ele aldığımız bu kitapta, hayatınızı aydınlatacak birbirinden güzel örnekler bulacaksınız.Hz. Ebû Bekir, Hz. Osman, Ebû Hüreyre, Zeyd b. Sâbit gibi yıldızların anneleri...Dikenler arasında nadide bir gül gibi açan Büsre bint Saffân... Eşini gerdekten şehâdete uğurlayan Cemile bint Abdullah... Allah Resûlü’nü (sas) evinde ağırlayan Ümmü Eyyûb... Yâd ellerde eşini kaybedip inancından taviz vermeden ayakta dimdik duran Ramle Hanım... Hemşire, doktor, âlime Ümmü Atiye... Ve gök kubbemizi aydınlatan daha nice hanım sahâbe...Gelin, o yıldız sahâbîlerin örnek hayatlarını, birlikte okuyup birlikte aydınlanalım.
YAYIN TARİHİ:
2020-03-10
DOSYA BOYUTU:
9,41
ISBN:
6057689603
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Abdullah Kara
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Hanım Sahabiler PDF

Hanım Sahabiler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Abdullah Kara. Okuyabilirsin Hanım Sahabiler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...nım Sahabiler. Afra Hatun (ra). Âtike Binti Zeyd (ra) ... Âlime Sahabe Hanımlar | Kadın ve Aile ... . Mesaj Sayısı: 451. Tecrübe Puanı: 6. Hanım sahabilerden örnek aldığım sevdiğim hanım Hz. Ümmü Şerik. Allah'a celle celaluhu ve Rasulüne sallallahu aleyhi ve sellem iman etmenin ve teslimiyetinin mükafatını daha hayatta iken gören bahtiyar bir hanım sahabi. Emame Bint-i Ebi'l As (ra) Zeynep Bint-i Ali b.Ebî Tâlib (ra) Hala ve Teyzeleri Erva Binti Abdülmüttalib (ra) Halide binti Esved (ra) Safiyye Binti Abdülmuttalib (ra) Ümmü Haram (ra). Diğer Hanım Sahabiler. Fahr-i Kâinat (s.a.) efendi ... Hanım sahabilerin hayatı ... . Diğer Hanım Sahabiler. Fahr-i Kâinat (s.a.) efendimiz onun gibi mücâhide bir hanım sahabîsinin dört çocuğu ile ortada kalmasına gönlü râzı olamazdı. Hanım sahabiler arasında fıkhı en iyi bilenlerdendi. Ümmü Züfer radıyallahu anha Rasûlullah sallallahu aleyhi vesellem efendimizin; "cennetlik bir kadın" iltifatına mazhar olmuş bir hanım sahâbi... Büyük İslâm Kadınları-Hanım Sahabeler / Mehmed Emre. İstanbul 2014. © Çelik Yayınevi. Hanım Sahabeler. MEHMED EMRE 25 Mayıs 1927de Manisa'ya bağlı Turgutlu İlçesinde doğdu. Hanım Sahabeler - Hz. Ümmü Harâm bint-i Milhân (R.Anhâ). 14:53. Hanım Sahabeler - Hz. Mâriye el-Kıbtiyye (R.Anhâ). Kur'ân-ı kerîm'de önceki peygamberler döneminde yaşamış değerli kadın şahsiyetlerden bahsedilmektedir. Sünnette de Hz. İbrahim'den günümüze kadar kadınların şahsi yönlerini yansıtan... Âmine binti Vehb, İslâm tarihinde, Asiye binti Müzâhim, Meryem binti İmrân ve Hadîce binti Huveylid ile birlikte anılmaktadır. Hanım Sahabiler. Peygamberimizin Hanımları. Hanım Sahabeler. 10 B beğenme. Ey inananlar, Allah'a, peygambere ve içinizden emredecek kudret ve liyakata sahip olanlara itaat edin. Contact Hanım Sahabeler on Messenger. Sahabe döneminin İslami ilimlerde en önde gelen hanım âlimi Peygamber Efendimiz (sas) 'in zevcesi Hz. Sahabi ve tabiinde bir topluluk da Hz. Hafsa yoluyla hadis rivayet etmişlerdir. Hazret-i Hansâ rad...