acem2019delhi.com

Diktatörlük ile Devrim Arasında Arap Dünyasının Krizleri

Responsive image
Arap dünyasında yüzyıldır birikmiş meşruiyet krizlerinin ve yapısal problemlerin patlamasına şahit oluyoruz. Bölge çok boyutlu bir krizler yumağı içinde boğuluyor. Yaşanan sadece siyasî, iktisadî, toplumsal ve hukukî değil aynı zamanda fikrî, felsefî, dinî ve ahlâkî bir kriz. Tunuslu Prof. Dr. Munsif Merzûkî, bu kriz hâline yıllardır dikkat çeken Arap dünyasının önemli mütefekkirlerinden ve eylem adamlarından biri. Tıp doktoru, insan hakları aktivisti, velut bir yazar, siyaset felsefecisi, siyasetçi ve Tunus’un demokratik yolla seçilen ilk cumhurbaşkanı… Bu kitap, Merzûkî’nin el-Cezire’de yayınlanmış 16 makalesinin tercümesinden ve kendisiyle gerçekleştirdiğimiz söyleşiden oluşuyor. Kitapta Arap dünyasının temel meselelerini keşfedeceksiniz. Merzûkî’nin tarih ve insan tasavvurunu, fikrî yönelimini ve ahlâkî duruşunu; Arap rejimlerine, entelektüellerine ve ideolojilere eleştirilerini; Arap devrimleri ve karşı-devrimlerine dair değerlendirmelerini bulacaksınız. Bu hâliyle elinizdeki kitap ezber bozucu, ufuk açıcı ve yol-yöntem gösterici bir çalışma.
YAYIN TARİHİ:
2019-04-12
DOSYA BOYUTU:
11,22
ISBN:
6057646002
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Munsif Merzuki
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Diktatörlük ile Devrim Arasında Arap Dünyasının Krizleri PDF

Diktatörlük ile Devrim Arasında Arap Dünyasının Krizleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Munsif Merzuki. Okuyabilirsin Diktatörlük ile Devrim Arasında Arap Dünyasının Krizleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...rap dünyasinin krizleri by Munsif Merzuki ... Diktatörlük ile Devrim Arasında Arap Dünyasının Krizleri - Munsif... ... . Kitap. Tarih Kitapları. Arap Dünyasının Krizleri: Diktatörlük ile Devrim Arasında. Arap devrimlerini başlatanların İslâmcı ya da solcu şeklinde sınıflandırılmasını doğru bulmadığını Tunus'taki laik yelpazenin merkez sol kanadında duran Merzûkî, Arap Dünyasının Krizleri (2019)... 21.60 TL. Diktatörlük İle Devrim Arasında Arap Dünyasının Krizleri - https//www. Dr. Munsif Merzûkî, bu kriz hâline y ... Diktatörlük ile Devrim Arasında Arap Dünyasının Krizleri / Munsif... ... . Dr. Munsif Merzûkî, bu kriz hâline yıllardır dikkat çeken Arap dünyasının önemli mütefekkirlerinden ve eylem adamlarından biri. Kitapta Arap dünyasının temel meselelerini keşfedeceksiniz. Arap Dünyasının Krizleri. Diktatörlük ile Devrim Arasında. Dr. Munsif Merzûkî, bu kriz hâline yıllardır dikkat çeken Arap dünyasının önemli mütefekkirlerinden ve eylem adamlarından biri. Alış-Veriş Listeme Ekle. Diktatörlük ile Devrim Arasında Arap Dünyasının Krizleri. Yaşanan sadece siyasî iktisadî toplumsal ve hukukî değil aynı zamanda fikrî felsefî dinî ve ahlâkî bir kriz. 18 TL. Tunuslu Prof. Dr. Munsif Merzûkî, bu kriz hâline yıllardır dikkat çeken Arap dünyasının önemli mütefekkirlerinden ve eylem adamlarından biri. Kitapta Arap dünyasının temel meselelerini keşfedeceksiniz. Yaşanan sadece siyasî, iktisadî, toplumsal ve hukukî değil aynı zamanda fikrî, felsefî, dinî ve ahlâkî bir kriz. 21.60 TL. Tunuslu Prof. Dr. Munsif Merzûkî, bu kriz hâline yıllardır dikkat çeken Arap dünyasının...