acem2019delhi.com

Ömer'in Çocukluğu

Responsive image
Tanzimat Dönemi edebiyatımızın çok yönlü kalemlerinden Muallim Naci’nin sekiz yaşına dek çocukluk hatıralarını anlattığı değerli eseri Ömer’in Çocukluğu genç okurlarla buluşuyor. Dilin sadeleşmesine ve edebiyatın yenilenmesine hizmet etmiş bir yazar olan Muallim Naci son derece yalın ve duru bir dil kullanarak sadece 19. yüzyılın ortalarında yaşamış bir çocuğun anılarını değil, aynı zamanda İstanbul’da o dönemki yaşayışı, aile hayatını, akrabalık ve komşuluk ilişkilerini, okullardaki eğitim sistemini de içtenlikle aktarıyor. Çağdaş edebiyatımızın değerli şairi ve yazarı Refik Durbaş’ın ustalıkla günümüz Türkçesine uyarladığı bu klasik eser, heykeltıraş ve ressam Çağdaş Erçelik’in özgün desenleriyle canlanıyor.
YAYIN TARİHİ:
2020-01-22
DOSYA BOYUTU:
8,47
ISBN:
6050969054
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Muallim Naci
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Ömer'in Çocukluğu PDF

Ömer'in Çocukluğu harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Muallim Naci. Okuyabilirsin Ömer'in Çocukluğu sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...'in çocukluğu, ömer'in çocukluğu özet, ömerin çocukluğu kitabının özeti, Muallim Naci ... Ömer'in Çocukluğu, Muallim Naci » Satın Al & Fiyatı - Kidega ... . Çocuk edebiyatımız içerisinde Ömer ' in Çocukluğu " çocukluk anılarının anlatıldığı bi r eser olarak müstesna bir yere sahiptir . Muallim Nacinin en bilinen eseridir "Ömerin Çocukluğu". Ömer'in arkadaşları, ailesi ve öğretmeniyle tanışın. Kimbilir, belki siz de bir gün anılarınızı yazarsınız ve 150 yıl sonra onları başka çocuklar okur. Ömer'in Çocukluğu 322 Muallim Naci. Akıllı Sıralama Yeni Gelenler İlk Bitecek Ürünler ... Ömer in Çocukluğu Kitabının Özeti - Eodev.com ... . Ömer'in Çocukluğu 322 Muallim Naci. Akıllı Sıralama Yeni Gelenler İlk Bitecek Ürünler Fiyata Göre (Önce En Yüksek) Fiyata Göre (Önce En Düşük). | Filtrele. muallim naci ömer in çocukluğu. için 49 ürün bulundu. Muallim Naci, bir çok insanın hatırlamakta güçlük çekeceği erken çocukluk dönemini hatırat şeklinde kaleme alır "Ömer'in Çocukluğu"nu. 1800'lü yılların İstanbul sokaklarında dolaştırır. Çocuk edebiyatımız içerisinde Ömer ' in Çocukluğu " çocukluk anılarının anlatıldığı bi r eser olarak müstesna bir yere sahiptir . Bu eseri okuyanlar içerisinde beğenmedim diyenler yok gibidir her halde . Ömer'in Çocukluğu hakkında testler, değerlendirmeler, kitabın karakterleri, diğer baskıları ve daha fazlası. Ömer'in Çocukluğu kitabına dün başlamıştım, kırk sayfalık kitap bir oturuşta bitti. Ömer'in Çocukluğu. Muallim Naci bu eserinde, eski İstanbul semtlerini, burada var olan insanları, okuduğu mektepte olan biten herşeyi, hayatında önemli yer tutmuş, belki de hayatına biraz da olsa yön vermiş olan şahısları halisane duygularıyla... Ömer'in Çocukluğu Kitap Özeti. Kitabın Adı : Ömer'in Çocukluğu. Yazarı : Muallim Naci. Türk edebiyatının önemli ve yenilikçi isimlerinden biri olan Muallim Naci'nin çocukluk hâtıralarından oluşan... Aziz Efendi'nin "Muhayyelat" adlı eserini okuduğum zaman, Ömer olan ismimi Naci'ye döndürdüm. "Naci ile Şehide'nin Aşkı" adlı bölümü okumamın bunda büyük katkısı oldu....