acem2019delhi.com

Bhagavad-Gita Tanrı’nın Şarkısı

Responsive image
“Bir daha duy, sözümün en yücesi, hepsinin en gizlisi şudur: Sen benim büyük sevgilimsin, bu yüzden senin iyiliğin için konuşacağım. Zihnini/gönlünü Bana ver, kendini Bana ada, Bana kurban sun, Beni tazim et ve Bana gel. Sana gerçekten söz veriyorum, çünkü sen benim için azizsin.”*Bhagavad-Gita (Tanrı’nın Şarkısı), Hindu dininin en önemli ve en kutsal metinlerinden biridir. Büyük Hint destanı Mahabharata’nınbir bölümünü oluşturur. Savaşçı prens Arcuna ile dostu ve arabacısı, aynı zamanda Tanrı Vishnu’nun yeryüzünde bedene bürünmüş bir zuhuru (Avatar) olan Şri Krişna arasında geçen bir söyleşidir. MÖ 400 ile MÖ 100 yılları arasındaSanskrit dilinde yazılmıştır. 18 bölüme ayrılmış 700 dizeden oluşur. Şiir, geniş bir çerçevede Tanrı’nın niteliğini˛ ve insanın O’nu tanıyabilmesinin yollarını araştırır. Metnin önemi, hem izlenmesi gereken amacı, hem de bu amaca varma yollarını göstermesindedir. Ayrıca Hindistan’daki dinsel düşünce ve uygulamaların uzun çağlara yayılan bir özetini verir. Hindu geleneğinin insanı Tanrı’yla mistik vuslata (birleşmeye) ulaştıran üç yolunu, tek bir yolun farklı varyasyonları olarak gösterir.
YAYIN TARİHİ:
2019-07-04
DOSYA BOYUTU:
7,54
ISBN:
9756775103
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Anonim
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Bhagavad-Gita Tanrı’nın Şarkısı PDF

Bhagavad-Gita Tanrı’nın Şarkısı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Anonim. Okuyabilirsin Bhagavad-Gita Tanrı’nın Şarkısı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... edebiyat tarihindeki ve felsefedeki en önemli metinlerden biri kabul edilir ... Bhagavad-Gita Tanrı Nın Şarkısı - ePttAVM ... . Kabaca Bhagavat Gita'da... Bhagavad-Gita Tanrı'nın Şarkısı kitabı pdf indirmek için geldiniz. 2019-07-04 yılında yayınlanan Bhagavad-Gita Tanrı'nın Şarkısı , 1. Baskı ve Doğu Klasikleri kategorisinde yer almaktadır. 18.40 TL. Sana gerçekten söz veriyorum, çünkü sen benim için azizsin.". Bhagavad-Gita (Tanrı'nın Şarkısı), Hindu dininin en önemli ve en kutsal metinlerinden biridir. Bhagavad Gita, Tanrının Şarkısı kitabı hakkında bilgileri içeren ki ... Bhagavad-Gita Tanrı'nın Şarkısı | bkmkitap.com ... . Bhagavad Gita, Tanrının Şarkısı kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Kolektif kitapları ve Yol Yayınları 2001 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. 8.40 €. " Bhagavad-Gita (Tanrı'nın Şarkısı), Hindu dininin en önemli ve en kutsal metinlerinden biridir. Büyük Hint destanı Mahabharata'nın bir bölümünü oluşturur. Ana Sayfa Kitaplar Bhagavad Gita - Tanrıların Şarkısı. BhagavadGita'nın adı bilinmeyen yazarı, Hint felsefelerini, inançlarını, uygulamalarını gözden geçiriyor, tartıyor ve bir senteze ulaştırıyor. Bhagavad Gita & Tanrı'nın Şarkısı Doğu bilgeliğinin en başta gelen kaynaklarından biri… Ya kendisini herşeyden ayrı gören bu "ben" kim? Bhagavad-Gita'nın adı bilinmeyen yazarı, Hint... * Bhagavad-Gita (Tanrı'nın Şarkısı), Hindu dininin en önemli ve en kutsal metinlerinden biridir. Şiir, geniş bir çerçevede Tanrı'nın niteliğini˛ ve insanın O'nu tanıyabilmesinin yollarını araştırır. : Bhagavad-Gita Tanrı'nın Şarkısı. Sana gerçekten söz veriyorum, çünkü sen benim için azizsin. " Bhagavad-Gita (Tanrı'nın Şarkısı), Hindu dininin en önemli ve en kutsal metinlerinden biridir. Bhagavad Gita Tanrı'nın Şarkısı. Bhagavad-Gita'nın adı bilinmeyen yazarı, Hint felsefelerini, inançlarını, uygulamal...