acem2019delhi.com

ElkeAteşle Mühürlenen

Responsive image
Bin yılların unutuşunda, kuş uçmaz kervan geçmez, zemherilerin kış masalları fısıldadığı bir dağ köyü… Ateşin başında, o eski dillerin kadim söylencelerini anlatırdı masalcı kadınlar. Büyülenmiş gözlerinde karanlığı kovalayan alevlerin oynaştığı çocuklar, masalların gerçek olmadığı için bu kadar güzel olduğunu bilmeyecek yaştaydılar. Kadim kültürlerde benzer karşılıkları olan ve her bir dilde farklı isimlerle bilinen Elké ve onun bin yıllar süren intikamı, o eski dağ köyünü ve ailenin peşini bırakmayarak nesildennesleyenilenecektir. Elké: Ateşle Mühürlenen’de; bin yılların yorgun bilgileri, şifacılık, cennetten kovulmuş melekler, doğaüstü olaylar ve karşılaşmalar, kuşaklar boyunca süren ailelerin serencamları, Türk, Kürt ve Ermeni halklarının iç içe geçmiş, dil ve din farklarının da ayıramadığı ortak kültür ve tarihleridir anlatılan. Yolların, sürgünlerin, yoksulluğun, ayrılıkların ve ölümlerin araya girdiği bu ölümcül kovalamacaya, Elké’nin binlerce yıl öncesinden hasımları da katılacaktır. “…Ben ki kutlu ateşten ve ışıktan gelenim… Âdem’den öncesi ve sonrası yaratılanlar şahidim olsun… Tanrının lanetlediği bütün mahlûkata and olsun ki; senin ve senden sonrakilerin ocağı huzur bulmayacak, toprağın bereket, soyun rahat yüzü görmeyecek; dirlik, düzen tatmayacak. …İşte o zaman senin kıyametin başlayacak. Sen ve zürriyetin, asla tanrı buyruğu ile ölmeyeceksiniz.” Bu anlatı; masalından kovulan kötücül bir varlığın hikâyesidir.
YAYIN TARİHİ:
2019-12-12
DOSYA BOYUTU:
7,5
ISBN:
6257984096
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Hanım Koçyiğit
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

ElkeAteşle Mühürlenen PDF

ElkeAteşle Mühürlenen harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Hanım Koçyiğit. Okuyabilirsin ElkeAteşle Mühürlenen sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...nikasyon a.ş. 0216 579 22 44 / 0216 420 75 43-44 ... Alcatel Santral ... . Web Adresi. http://www.alcatel-lucent.com.tr. ORTAKLAR. Alcatel cep telefonları ve diğer Alcatel ürünleri ile ilgili kullanıcı yorumları Şikayetvar'da! Şu anda kişi, seninle birlikte Alcatel şikayetlerini okuyor. Yıllık Şikayet Grafiği. Stok Kodu: 3EH73031BB. Alcatel Lucent OmniPCX Office OXO Santral Uyumludur. 2 Yıl Garanti. itsuperstore Alcatel Lucent Yetkili Satıcısıdır. ₺719,72 + KDV. ₺1.187,17 + KDV. Şirket İs ... Alcatel Shine Lite Akıllı Telefon > Mobil > Türk Telekom ... . ₺719,72 + KDV. ₺1.187,17 + KDV. Şirket İsmi. Alcatel lucent teletaş telekomünikasyon a.ş. Faaliyet Alanı. http://www.alcatel-lucent.com.tr. Alcatel Telefon arıyorsan site site dolaşma! Akakçe'de piyasadaki tüm fiyatları karşılaştır, en ucuz fiyatı tek tıkla bul. Alcatel Telefon. 52 Cep Telefonu için fiyatlar listeleniyor....