acem2019delhi.com

Ne Öğrendik?Kriz Sonrası Makro İktisat Politikası

Responsive image
Kitapta önemli ekonomistler, geçmişteki inançların son yıllardaki mali ve ekonomik krizlerle parçalandığı bir dünyada politikanın nasıl uygulanacağını değerlendirmektedirler.2008’den bu yana, ekonomi politika belirleyicileri ve araştırmacılar cesur bir yeni ekonomik dünyayı meşgul etmişlerdir. Daha önce yapılan fikir birlikleri alt üst olmuş, eski varsayımlar şüphe altında kalmış tır. Politika yapıcılar doğaçlama yapmaya, araştırmacılar ise temel teoriyi yeniden düşünme ye zorlanmıştır. Bu bölümün editörlerinden biri olan Nobel Ödüllü George Akerlof, krizi hareket etmeye korkan, ağaçta kalmış bir kediye benzetmektedir. Nisan 2013’te Uluslararası Para Fonu, makroekonomik geleceğin yavaşça ort aya çıkan hatlarını tartışmak için önde gelen ekonomistleri ve ekonomi politika belirleyicilerini bir araya getirdi. Bu kitap onların fikirlerini sunmaktadır. Nobel Ödüllü Joseph Stiglitz, eski FED Başkanı Janet Yellen ve eski İsrail Merkez Bankası Başkanı Stanley Fischer’ı içeren editörler ve yazarlar, krizleri ve sonrasında öğrenilen dersleri göz önüne almaktad ırlar. Kitap, geleneksel politikaya ilişkin kriz sonrası enflasyona; makro-ihtiyati araçlara ve etkinliklerine; teşviklere, kamu borcu ve mali konsolidasyona ve döviz kuru düzenlemelerine odaklanmaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2019-10-17
DOSYA BOYUTU:
8,68
ISBN:
6054334247
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Kollektif
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Ne Öğrendik?Kriz Sonrası Makro İktisat Politikası PDF

Ne Öğrendik?Kriz Sonrası Makro İktisat Politikası harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Kollektif. Okuyabilirsin Ne Öğrendik?Kriz Sonrası Makro İktisat Politikası sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...syona; makro-ihtiyati araçlara ve etkinliklerine; teşviklere, kamu borcu ve mali konsolidasyona ve döviz kuru düzenlemelerine odaklanmaktadır ... Makro Ekonomi | İktisat ve Hukuk ... . ...VE MİKRO İKTİSAT Makro İktisat Ne demek bu makro iktisat? sonrada iktisat bilimindeki önemi artmaya başlamıştır. toplam talebi destekleyici politikalar gütmesi gerektiğini savunmuştur. Kitap, geleneksel politikaya ilişkin kriz sonrası enflasyona; makro-ihtiyati araçlara ve etkinliklerine; teşviklere, kamu borcu ve mali konsolidasyona ve döviz kuru düzenlemelerine odaklanmaktadır. Toplam arı arttırmak için uygulanan politikalar "Arz Yanlı İktisat Politikaları" uygulamalarıdır. Makro iktisat; ekonominin bütünü il ... Ne Öğrendik? Kriz Sonrası Makro İktisat Politikası ... . Toplam arı arttırmak için uygulanan politikalar "Arz Yanlı İktisat Politikaları" uygulamalarıdır. Makro iktisat; ekonominin bütünü ile ilgilenerek bunun işleyişini açıklamaktadır. Kitap geleneksel politikaya ilişkin kriz sonrası enflasyona; makro-ihtiyati araçlara ve etkinliklerine; teşviklere kamu borcu ve mali konsolidasyona ve döviz kuru düzenlemelerine odaklanmaktadır. Yoğun çabalar sonucunda sizler için makro iktisat ders notunu da erişime açtık. Yoğun çabalar diyoruz çünkü iktisat için grafiklerin çizimi bizleri hem geciktirdi hem de bir hayli zorladı. ilk yıl makro iktisat dersleri incelenmiştir. faktörler açısından incelendikten sonra veriler derlenmiş ve analiz edilmiştir. mal, işgücü ve kredi piyasaları, parasal ve mali politikalar olarak sayabiliriz. Ki aslına bakılırsa bunlar 20.yüzyıl makro iktisat ilkelerine uyumlulardı. Soru şu, bu yeni makro-finansal yaklaşımın politikası nedir, ne olacaktır ? Kitap, geleneksel politikaya ilişkin kriz sonrası enflasyona; makro-ihtiyati araçlara ve etkinliklerine; teşviklere, kamu borcu ve mali konsolidasyona ve döviz kuru düzenlemelerine odaklanmaktadır....